Rajd Rosji to już historia. Zawodnicy pokonali 12 odcinków specjalnych w ciężkich zimowych warunkach. Nie każdemu niestety udało się znaleźć na mecie. Z 62 załóg, które pojawiły się na starcie, metę bez systemu SupeRally ujrzało zaledwie 30 kierowców.

Rajd Rosji padł łupem Tomasza Moskały , który wyprzedził o nieco ponad 10 sekund Kamila Żurawlewa. Podium uzupełnił Mateusz Przyszlakowski. Cała trójka zawodników toczyła bardzo zacięty bój aż do ostatniego oesu, na zaśnieżonych oesach w mroźnej Rosji. Wymienieni wyżej zawodnicy naturalnie podróżowali samochodami klasy WRC.

W klasie RC2 bezkonkurencyjny okazał się Czech Marek Peter za kierownicą DSa R5. Mariusz Chraścina dzielnie stawiał czoła naszemu południowemu sąsiadowi, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość rywala zajmując 2. miejsce w klasie RC2. Jako trzeci na metę dojechał Tomek Sobieraj.

Bardzo ciekawie wygląda końcowa klasyfikacja samochodów grupy N. Dosłownie o kilka centymetrów rajd wygrywaŁukasz Kazubek, tocząc bardzo wyrównany i zacięty bój z Danielem Zarychtą. W ostateczności Daniel musiał uznać wyższość rywala i zajął 2. miejsce ze stratą 0,82 sekundy!. Jako trzeci na metę wjechał Juan Marzoa, który próbował ścigać wyżej wymienioną dwójkę, aczkolwiek z mizernym skutkiem.

Bardzo słabo obsadzona klasa RC3 pada łupem Janka Gorczycy, który jako jedyny osiągnął metę rajdu, jadąc Oplem Corsą S1600.

Klasa RC4 to dominacja Marcina Zmysłowskiego, który swoim Peugeotem 208 R2 zdeklasował rywali. Drugi na mecie zameldował się Kamil Karpiel, ale strata do Marcina wyniosła przeszło minutę. Podium uzupełnił Diego Rivas.

Do końca cyklu GTVR pozostał już tylko jeden rajd – Rajd Wielkiej Brytanii. Zapewne czekają nas deszczowe i błotniste warunki, a więc przygotujcie odpowiednio swoje rajdówki i stawcie się licznie na starcie!

Tabele z klasyfikacjami pucharu można obejrzeć TUTAJ

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź