Zakończył się pierwszy puchar, organizowany przez ekipę WirtualneRajdy.pl. W ramach przetarcia się przed przyszłorocznymi zawodami przygotowaliśmy składający się z 3 rund puchar Grand Tour Virtual Rally.

Zawodnicy z Polski i zagranicy rywalizowali na wyboistych asfaltach Czech, zaśnieżonych  trasach Rosji oraz zalanych deszczem szutrach Wielkiej Brytanii.

Otwierająca sezon runda w Czechach padła łupem Michała Kruka, który na ostatniej próbie rajdu wykorzystał pecha dotychczasowego lidera, Kamila Żurawlewa. Podium w Czechach, za plecami Michała uzupełnili Mariusz Chraścina, błyszczący w aucie R5 oraz Tomasz Moskała.

Podczas 2. Rundy, Rajdu Rosji najszybszy na pokrytych białym puchem trasach okazał się być Tomasz Moskała, który minimalnie pokonał pechowca z poprzedniego rajdu, Kamila Żurawlewa oraz zaliczającego kolejny dobry występ Mateusza Przyszlakowskiego.

Finałowa runda w Wielkiej Brytanii sensacyjnie padła łupem, kierowcy auta R5, Marka Petera z Czech. Wyprzedził on na mecie Tomasza Moskałę, a także Mateusza Przyszlakowskiego. Także i w tym rajdzie nie zabrakło dramatów w końcówce. Po raz kolejny pechowcem został Kamil, który na ostatniej próbie stracił pozycję wicelidera.

Mistrzem 1. Sezonu GTVR, dzięki szybkiej i regularnej jeździe został Tomasz Moskała. Podium w klasyfikacji generalnej uzupełnili Mateusz Przyszlakowski oraz Marek Peter, któremu w uzyskaniu tego wyniku nie przeszkodziło auto słabszej klasy.

W klasie RC1 do pierwszej dwójki „generalki” na „pudle” dołączył Michał Kruk. Tytuł w RC2 powędrował w ręceMarka Petera, który wyprzedził w klasyfikacji Tomasza Sobieraja oraz Mariusza Chraścinę. W ostatniej z klas AWD, nieco historycznej już N4 po zażartej walce tytuł powędrował do Łukasza Kazubka. Drugie miejsce zajął Juan Marzoa, a trzeci był Daniel Zarychta.

Wśród aut z napędem na jedną oś nie w każdej klasie frekwencja utrzymywała się na zadowalającym poziomie. Ekscytująco przebiegła rywalizacja w klasie RC4, gdzie jednym punktem tytuł zdobył Mariusz Domanus, który nie wygrał co prawda żadnej rundy, jednak zawsze walczył o czołowe lokaty. Kolejne miejsca zajęli Kamil Karpiel orazAdam Haupt. W słabiej obsadzonej klasie RC3 rywalizację wygrał Jan Gorczyca, pokonując Vladimira Chirokovaoraz Marcina Błońskiego.

Gratulujemy zwycięzcom! Kompletne tabele zostały zamieszczone w dziale Wyniki. Dla laureatów przygotowaliśmy pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za udział w naszym pucharze i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych projektach firmowanych przez portal WR.pl

fot. Jakub Fiolek

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź