Po dwóch europejskich rundach, rajdowa karawana przenosi się do Ameryki Północnej, gdzie odbędzie się 3. eliminacja WRC – Rajd Meksyku. Mimo sporej odległości i co za tym idzie dużych problemów logistycznych, na liście zgłoszeń widnieje 151 kierowców. Najliczniejszym krajem reprezentowanym w rajdzie będzie Polska, aczkolwiek na liście jest także kilku zawodników z Hiszpanii, Czech, Litwy, Łotwy czy Rosji.

Organizator przygotował 21 odcinków specjalnych rozgrywanych głównie na meksykańskich szutrach. Niewątpliwie sporym wyzwaniem dla kierowców będzie  nowy oes Guanajuato, który zostanie rozegrany ostatniego dnia rywalizacji. W harmonogramie widnieje także Super Special Stage, który będzie pokonywany aż 6 razy, co z pewnością ucieszy rzeszę kibiców.

Z zapowiedzi pogodowych wynika, iż na czas rajdu temperatura powietrza ma oscylować w okolicy 30 stopni a opady deszczu nie są przewidywane. Sporym utrudnieniem dla zawodników może być duża wysokość n.p.m, co przyczyni się na pewno do straty mocy w silnikach samochodów.

Przed nami 6 szutrowych rund w Mistrzostwach Świata WRC. Komu szutry przypadną najbardziej do gustu? Kto okaże się najszybszy w Meksyku i będzie mógł cieszyć się ze zwycięstwa? A kto zgarnie 3 pkt za Power Stage?
Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem :)

Bawcie się dobrze!

Mod tekstur do pobrania TUTAJ

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź