Zapraszamy wszystkich na nowy sezon RookieCups, a więc pucharów organizowanych już od 3 sezonów przez zespół Rookie Rally Team. Tym razem nie będzie rewolucji i rozpoczynania nowych projektów, a ewolucja i dopracowanie bardzo ciepło przyjętych, zeszłorocznych pucharów: Virtual SuperOES oraz Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska!

Tegoroczne edycje pucharów swoim patronatem objął portal Wirtualnerajdy.pl, który wspomoże w organizacji obu cykli dotychczasowego organizatora. Dzięki zdobytemu wsparciu, oba puchary mogą pochwalić się nowymi, udoskonalonymi i ładniejszymi stronami. W tym roku przewidziane są również atrakcyjne nagrody dla najlepszych kierowców.

Przypomnijmy, że ideą VSO jest ściganie się głównie po superoesach bazujących na torach wyścigowych. Tegoroczny kalendarz składa się z 7. rund. Każda z eliminacji będzie miała odmienny charakter, będą zarówno rundy sprinterskie, jak i dłuższe oraz takie rozgrywane w deszczu czy w nocy. No i nie zabraknie wyjątkowej rundy finałowej. Natomiast Wirtualne Mistrzostwa Śląska będą oparte na realnym cyklu RSMŚL 2016. Tegoroczny kalendarz składa się z 7. rund, rozgrywanych bezpośrednio po swoich realnych odpowiednikach.

VSO-25

W ubiegłym roku zwycięzcą VSO został Daniel Zarychta, który pokonał Mateusza Przyszlakowskiego i Tomasza Sobieraja. Czy w tym sezonie będzie podobnie? Z pewnością obrona tytułu nie będzie łatwa, bowiem na scenie rbra co chwilę pojawiają się nowi, szybcy zawodnicy. Nie można zapomnieć również o starych wyjadaczach, którzy na pewno włączą się do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Z kolei Mistrzem WRSMŚl w 2015 roku został Rafał Marzec. Podium uzupełnili zaś Marcin Zmysłowski i Mariusz Chraścina. Kto tym razem okaże się najlepszy na śląskich oesach? Przed nami 7 emocjonujących rajdów, w których nie ma miejsca na błędy.

Po licznych obserwacjach zawodników i ich preferencjach, organizatorzy postanowili zmienić nieco zmodyfikować regulaminy pucharów, aby urozmaicić a zarazem podnieść poziom rywalizacji w obu cyklach. Największe zmiany dosięgnęły listy dopuszczonych aut i podziału na klasy.

Oba puchary są całkowicie darmowe, nie potrzeba żadnych licencji ani opłat! Nowy sezon RookieCups rozpocznie 1. runda VSO, która rusza już we wtorek! Zgłoszenia do rajdu odbywają się za pomocą funkcji enroll. Virtual SuperOES jest przeznaczony dla wszystkich zawodników ścigających się w wirtualnym świecie RBR’a! Mamy nadzieję, że międzynarodowy charakter pucharu uatrakcyjni zabawę na torach i super oesach. Natomiast WRSMŚl jest skierowane tylko do zawodników z Polski, bowiem ten cykl wzorowany jest na jego realnym odpowiedniku. Także i w tym przypadku  będą obowiązywały zgłoszenia przez „enroll”.

majerski

Podsumowania rajdów VSO i WRSMŚl będą publikowane na stronie wirtualnerajdy.pl.
Natomiast zapowiedzi będą ukazywać się na stronach pucharów: Strona VSO, Strona WRSMŚl.
Zapraszamy również na fanpage WirtualneRajdy.pl i Rookie Rally Team gdzie znajdziecie także kluczowe informacje związane z VSO i WRSMŚl.

Mamy nadzieję, że oba cykle przypadną Wam do gustu i będziemy razem wspólnie się bawić przez cały rok! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszych pucharach! :)

Zdjęcia z rajdów prosimy wysyłać za pomocą aplikacji WR, a te osoby, które nie mają dostępu do aplikacji, prosimy o wysyłanie zdjęć na adres: biuro@wirtualnerajdy.pl

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź