Kilka dni temu zakończył się Wirtualny Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. To dobry czas by podsumować zmagania w tym jakże ważnym wydarzeniu dla każdego fana polskich rajdów. Kierowcy mieli do pokonania 7 odcinków specjalnych, których trasa wyznaczona była na obrzeżach Wieliczki a także w ścisłym centrum miasta. Na początku rywalizacji, kierowcy pokonali 3 – krotnie próbę Brzegi, a następnie udali się na wieczorny przejazd oesu Wieliczka Rynek, który był przejeżdżany 2 razy. Kolejnego dnia zawodnicy zmierzyli się jeszcze 2-krotnie na miejskiej próbie Kryterium Wieliczka, która zakończyła zmagania w Memoriale. Przez cały rajd panowała piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała nie tylko zawodnikom ale również kibicom, którzy bardzo licznie zgromadzili się przy trasie Memoriału.

Z racji zacnej idei tejże imprezy, organizatorzy postanowili dopuścić do rajdu wszystkie dostępne na pluginie samochody. Kierowcy rywalizowali aż w 11 klasach! Począwszy od mocnych aut z grupy B, po nowoczesne samochody WRC czy R5 a skończywszy na Fiacie 126p. W rajdzie wzięło udział aż 133 kierowców reprezentujących kilka krajów. Duża frekwencja i wysoki poziom rywalizacji zagwarantował nam nie lada emocje!

Memoriał2016-07

Bezapelacyjnym zwycięzcą Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza okazał się Marek Jagiełło, który na mecie uzyskał blisko 40-sekundową przewagę nad rywalami. Ciekawy pojedynek o 2. pozycję stoczyli ze sobą Kamil Żurawlew i hoek. W rezultacie lepszy okazał się hoek, który pokonał Kamila o 0,41 sek! Cała wyżej wymieniona trójka korzystała z nowoczesnych samochodów WRC.

Nie mniej ciekawie było w klasie RC2, gdzie zawodnicy wybrali głównie auta klasy R5. Najlepszym wynikiem popisał się Konrad Pacek, który za swoimi plecami zostawił Łukasza Kazubka i Nikodema Sokoła.

Klasa RC3 padła łupem Dawida Perużyńskiego, który mimo 10-sekundowej kary, pewnie pokonał Damiana Zyzaka.

Sporo emocji dostarczyła nam walka w klasie RC4. Zdecydowanie najlepiej poradził sobie Mateusz Sznajderski, pokonując swojego imiennika Mateusz Magdziarza. Na najniższym stopniu podium stanął Sławomir Kajzar, który do drugiego Mateusza stracił niecałe 2 sek.

W klasie RC5 wystartował tylko 1 kierowca a był nim Rosta Novosad. Nasz sąsiad zza południowej granicy pewnie ukończył zmagania i zameldował się na mecie w Wieliczce.

Podobna sytuacja miała miejsce w klasie RGT, gdzie osamotniony Juan Marzoa pokonał wszystkie oesy Memoriału i zaprezentował swoje Porsche na rampie w Solnym Mieście.

Wielka szkoda, że do rajdu zgłosiło się tak mało zawodników w kultowych już „starych wurcach”, które miały swoje lata świetności w czasach, w których startował Janusz Kulig. Tę klasę pewnie zwyciężył Mateusz Przyszlakowski, który ze sporą przewagą pokonał Marcina Marcinca.

Memoriał-45

Na pewno dużo emocji przysporzyła zawodnikom jazda potworami z grupy B. Niestety na mecie zameldowały się tylko 2 załogi w Audi Sport quattro S1. Rafał Marzec i Jakub Fiołek stoczyli ciekawą walkę, z której zwycięsko wyszedł Rafał.

W klasie H/A równych sobie nie miał Jan Gorczyca. Za plecami Janka uplasowali się Wojciech Anusiewicz i CzarnyWRC.

Ciekawa była również rywalizacja w klasie H/4, gdzie wszyscy zawodnicy zgodnie wybrali polski samochód – FSO Polonez 2000. Najlepiej poradził sobie Ariel Łęcki, który uzyskał 3-minutową przewagę nad Przemkiem Wolskim.

Sporo frajdy z jazdy mieli zawodnicy startujący Fiatami 126p w klasie H/A. Trasę Memoriału najszybciej pokonał Paweł Kubicki. Podium uzupełnili Mateusz Szkuta i Tommi Czubkinen.

Bardzo cieszymy się, że tak licznie stawiliście się na starcie Memoriału, by uczcić pamięć Naszych Mistrzów. Mamy nadzieję, że zapamiętacie na długo tę imprezę i chętnie weźmiecie udział w kolejnych edycjach organizowanych przez WirtualneRajdy.pl.

W ramach podziękowania, organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy dla 10. najszybszych kierowców Memoriału, a także dla zwycięzców poszczególnych klas.

Do zobaczenia na trasach rajdów WRC i ERC!