Na kierowców startujących w cyklu WRC, czeka już kolejny szutrowy rajd. Cała karawana tym razem zawita do Argentyny, gdzie odbędzie się 4. runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Po Rajdzie Meksyku zawodnicy mieli aż 6 tygodni przerwy, by przetransportować cały sprzęt w rejony Cordoby. Rajd Argentyny jest jednym z trudniejszych rajdów w WRC, bowiem wąskie drogi, ciasne zakręty i spora ilość kamieni sprawia, że wielu kierowców ma problemy z ukończeniem tego rajdu.

Organizatorzy przygotowali 18 odcinków specjalnych o różnym stopniu trudności z niezliczoną liczbą watersplash’y i wcześniej wspominanych głazów i kamieni. Zmagania zakończy jeden z najbardziej słynnych oesów w rajdowych świecie – popularny El Condor. Ciekawym wyzwaniem będzie również jazda po oesie Fernet Branca, który w grze wygląda identycznie jak jego odpowiednik w prawdziwy Rajdzie Argentyny. Zawodnicy więc będą mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy WRC i doznać niesamowitych wrażeń podczas pokonywania tego odcinka specjalnego.

Synoptycy na czas rajdu zapowiadają dobrą pogodę, aczkolwiek w wysokich partiach gór może pojawić się mgła. Jak będzie naprawdę? Kto tym razem okaże się najszybszy na argentyńskich szutrach? Czy Jakub Masiarek dopisze kolejne zwycięstwo do swojego dorobku? A jak przebiegać będzie rywalizacja w „ośkach”?

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym długo wyczekiwanym rajdzie, a kibiców zgromadzonych przy trasach odcinków specjalnych zachęcamy do gorącego dopingu i śledzenia zmagań najszybszych kierowców RBRa 🙂

Zapisy do rajdu

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź