Już w piątek startuje legendarny Rajd Akropolu. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy wracają na nawierzchnie szutrową, z którą przyjdzie się zmierzyć zawodnikom po dłuższej przerwie, bowiem ostatnim szutrowym a w zasadzie błotnistym rajdem była Liepaja. Greckie szutry na pewno charakteryzuje spora liczba kamieni co niewątpliwie wpływa na przyczepność, która na tym rajdzie jest bardzo mała.

Rajd Bogów, bo tak mówi się o rajdzie Akropolu, będzie składał się z 6 odcinków specjalnych przejeżdżanych dwukrotnie. Śliski szuter, głębokie cięcia, sporo kamieni i błotniste partie na pewno przysporzą kierowcom wielu trudności w pokonaniu czysto całej trasy rajdu. Mamy nadzieję, że na mecie zameldują się wszystkie załogi, które ruszą do 1 odcinka specjalnego.

Walka w poszczególnych klasyfikacjach ERC nabiera tempa. Teraz nie ma już miejsca na błędy. W klasyfikacji generalnej na czele jest Kamil Żurawlew, aczkolwiek jego przewaga punktowa nad drugim Mariuszem Chraściną to zaledwie 6 pkt! Za plecami Mariusza czai się Juan Marzoa i Adrian Klimas, którzy na pewno będą chcieli wygrać w Grecji. Ciekawie również zapowiada się walka w klasyfikacji zespołowej, bowiem po ostatnim rajdzie przewaga Rookie Rally Team zmalała do 26 punktów, dzięki zdobyciu przez zespół Wheel Stand Pro pełnej puli za Rajd Irlandii. Kto wygra tym razem? A kto wyjedzie z Akropolu bez punktów?

Zapowiada się bardzo trudny i ekscytujący rajd, który zapewne będzie trzymał w napięciu i zawodników i kibiców do samego końca. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta na 12 godzin przed startem pierwszego oesu. Kto jeszcze się nie zdążył zapisać to ma okazje to zrobić właśnie teraz! Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zawodów.

Do zobaczenia na mecie Rajdu Akropolu!

Harmonogram

Zapisy do rajdu

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź