Choć nie opadły jeszcze emocje po inauguracyjnym rajdzie, mamy za sobą już 2. rundę cyklu Virtual SuperOES. Długi jak na standardy naszego pucharu, bo liczący blisko 53 km rajd, zapowiadał się niezwykle ciekawie. Impreza przyciągnęła aż 96 zawodników głodnych sportowych wrażeń.

W klasie VSO1 po raz drugi w tym sezonie zwycięstwo odniósł Kamil Żurawlew, jadący  nowiutkim Hyundaiem I20 WRC 2016. Dzięki sukcesom na początku sezonu już na tak wczesnym etapie mistrzostw reprezentant Rookie Rally Team’u wyrasta na głównego faworyta do tryumfu w całym cyklu. 2. miejsce w rajdzie przypadło w udziale Tomaszowi Sobierajowi (Citroen DS3 WRC), który straci blisko 40. sekund do zwycięzcy. Podium uzupełnij zawodnik z Chin, YU Tan (Hyundai I20 WRC 2014).

Klasa VSO2 to świetna jazda Marcina Zmysłowskiego (Peugeot 207 S2000), który zostawił za swoimi plecami, Juana Marzoę (Subaru Impreza R4), tracącego na mecie ponad pół minuty. Na najniższym stopniu podium odnotowano Damiana Trzcińskiego (Subaru R4). Należy podkreślić znakomitą postawę zwycięzcy. Marcin w dużo słabszym i już nieco wiekowym aucie S2000 do ostatnich metrów walczył o podium z autami WRC. Ostatecznie ukończył rajd na znakomitej 5. pozycji.

VSOr2 03Dużą frekwencją cieszyła się klasa VSO3, skupiająca auta klasy R2. Niestety, trudy rajdu dały w kość wielu zawodnikom, czego efektem była mała ilość aut na mecie 2. rundy VSO. Wygraną i świetną jazdą popisał się Mateusz Przyszlakowski (Opel Adam), który rozprawił się z zawodnikiem o pseudonimie Komor  (Fiesta R2) oraz Markiem Graboniem (Peugeot 208 R2). Warto podkreślić, że zarówno Marek jak i Komor stracili do zwycięzcy ponad minutę.

Rywalizacja w VSO4 po raz 2. w tym sezonie padła łupem Janka Gorczycy (Subaru Legacy), który zostawił za swoimi plecami Dariusza Jankowskiego(Toyota Celica). Darek toczył z Jankiem wspaniała walkę do ostatniego odcinka specjalnego , a różnica na mecie wyniosła zaledwie 13.sekund. Podium uzupełnij Ariel Łęck (Lancia Delta), który stracił już ponad minutę. Warto przypomnieć sobie że identyczne podium było podczas 1.rundy.

W widowiskowej klasie RWD , żaden zawodnik nie dojechał w jednym kawałku do mety. Najdalej zajechał Bartosz Walewski(BMW E30), któremu do konta dopisujemy zwycięstwo. Ex-aequo za nim sklasyfikowano Jana Krivana (Porsche 911) oraz Lukasa Buczka (Polonez).

2.runda Virtual SuperOES już się zakończyła. Przyniosła wiele emocji i dała pierwsze odpowiedzi co do losów całego cyklu. We wszystkich głównych klasach zwycięstwa odnieśli Ci sami kierowcy co w rundzie nr 1! Odpowiedź na pytanie czy Kamil, Marcin, Mateusz i Janek przedłużą swoją passę otrzymamy 18 lipca. Wtedy bowiem skończy się 3. rajd z cyklu VSO, na który już teraz serdecznie zapraszamy!

Zapisy do 3. rundy VSO już są otwarte!
LINK DO ZAPISÓW

rbr_1007-950x534

2e0da808f05cbf4c (1)

VSOr2 04

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź