Rajd Azorów to już 5. runda Mistrzostw Europy. Zawodnicy udadzą się na na wyspę położoną blisko 1500 km od wybrzeża Półwyspu Iberyjskiego, by stanąć do walki z rywalami, dynamiczną pogodą, zróżnicowaną nawierzchnią, licznymi pułapkami czyhającymi na trasie, czy wreszcie z samym sobą. Na kierowców czeka 16 odcinków specjalnych w tym kultowy oes Sete Cidades położony u podnóża wulkanu.

Pogoda jak to na wyspach może być nieprzewidywalna, co zwiastować będzie piękne słońce przeplatane oberwaniami chmury. Jak to wpłynie na rywalizację na Azorach? Na pewno pogoda i dobór opon odegrają kluczową rolę na przestrzeni całego rajdu.

Dla kibiców mamy także specjalną atrakcję, którą będzie pokazowy przejazd oesu Ponta Delgada City Show! Przypominamy, że podczas przejazdu tego odcinka czas nie jest kluczowym aspektem, bowiem ten miejski oes nie będzie wliczany do wyników rajdu. Mamy nadzieję, że kierowcy startujący w Rajdzie Azorów zagwarantują kibicom niesamowite show i ucieszą rzesze fanów zgromadzonych przy trasie odcinka.

Pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu ERC będzie bronił Juan Marzoa, który na pewno nie będzie miał łatwego zadania, bowiem w świetnej formie jest ostatnio Marek Jagiełło a więc wicelider Mistrzostw. Czy Juan straci prowadzenie w klasyfikacji na rzecz Marka? Czy może swój blask odzyska trzeci w generalce Kamil Żurawlew? Na pewno emocji nie zabraknie!

Przypominamy o zapisach do rajdu. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta jutro o godzinie 18:00. Mamy nadzieję, że stworzycie świetne widowisko zarówno podczas rajdu jak i na pokazowych przejazdach oesu Ponta Delgada City Show!
Powodzenia 🙂

Zapisy do rajdu

Harmonogram

Ponta Delgada City Show

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź