6. runda wirtualnych mistrzostw WRC odbyła się na popularnej wśród turystów włoskiej wyspie, Sardynii. Kierowcy mieli do pokonania aż 140 km. Na szutrowych trasach panowała upalna pogoda, która niejednemu zawodnikowi dała się we znaki. Smaczku rywalizacji nadawała absencja w rajdzie niezagrożonego lidera mistrzostw, Jakuba Masiarka.

Najlepiej imprezę rozpoczął Dawid Chorobik. Kierowca Fiesty WRC, przewodził stawce utrzymując kilkusekundową przewagę nad rywalem z Łotwy Kristapsem Usvilsem, także jadącym Fordem. Przełom nastąpił na próbie nr 10, kiedy to zwycięzca Rajdu Szwecji przejął prowadzenie w rajdzie, którego już nie oddał do mety. Za plecami Kristapsa, po fenomenalnej walce z Piotrem Walczakiem i Dawidem Chorobikiem na mecie pojawił się Tomasz Sobieraj. Kierowca DS3 WRC na ostatnim oesie wyprzedził obu rywali, a na mecie różnica między 2. a 4. zawodnikiem wyniosła 2,5 sekundy! 3. miejsce w rajdzie zajął Piotr Walczak, który dzięki temu odrobił wiele punktów do ciągle przewodzącego w tabeli Jakuba Masiarka.

Juan Marzoa na tym etapie sezonu nie ma sobie równych w klasie WRC2. Podczas gdy co rajd jego główni rywale borykają się z częstymi problemami Hiszpan bezbłędnie wykorzystuje nadarzające się okazję do powiększania swojej przewagi w mistrzostwach. Tym razem nie było inaczej i lider tabeli punktowej od startu do mety prowadził w klasie aut R5. W pierwszej części rajdu zapowiadało się na hiszpański dublet, jednak Benitez Echedei rozbił swoje auto. Ostatecznie na podium stanęli Tomasz Jarka w Fieście R5 oraz Janusz Boruta również jadący Fiestą R5.

Na 4. zwycięstwach z rzędu w klasie PWRC zakończyła się seria Mateusza Przyszlakowskiego. Lider tabeli tym razem był zmuszony do skorzystania z systemu Rally2 i nie liczył się w walce o zwycięstwo, którą między sobą stoczyli Damian Trzciński w Imprezie oraz Tomasz Matera jadący Lancerem evo X. Finalnie lepszy okazał się być zawodnik Rookie Rally Team, który pokonał rywala z AK Sport WRT o 17 sekund. Podium w klasie uzupełnił Krzysztof Śliż, jadący swoim ulubionym Lancerem evo 9.
WRC6-Rally-Italia-Sardegna-02W klasie WRC3 pewnie po tytuł kroczy Dawid Perużyński. Bezbłędna jazda pozwoliła kierowcy Renault Clio R3 na odniesienie w Rajdzie Włoch czwartego tryumfu w sezonie. Po raz kolejny za plecami Dawida do mety dotarł Maciej Ślefarski w Corsie S1600. 3. miejsce drugi raz z rzędu powędrowało do Rafała Chłopka w kolejnym Clio R3. Co ciekawe, na Sardynii podium w klasie mocnych „osiek” było identyczne jak w Rajdzie Portugalii. Największym przegranym imprezy bez wątpienia był Jan Gorczyca, który stracił pewne podium na przedostatnim oesie rajdu mając za sobą ponad 120 km rywalizacji.

Nie zabrakło emocji w klasie najmniejszych aut. Aż do 14. próby w walce o końcowy tryumf liczyło się 3 zawodników. Stawce przewodził do tego momentu Mateusz Wowry (Fiesta R2), przed Wojtkiem Stuchlikiem (Adam R2) i Janem Kandlerem (Twingo R2). Nieprawdopodobne wydarzenia działy się zaś na następnej próbie gdzie z rywalizacji odpadli obaj liderzy. W tej sytuacji zawodnikowi z Czech nie pozostało nic innego jak dowieźć zwycięstwo do mety. Za Janem sklasyfikowano Andrzeja Siekańskiego w Twingo R2 oraz Adriana Firlejczyka w Fieście.

Wśród zespołów zwycięską passę kontynuuje Rookie Rally Team, ciągle niepokonany w tym sezonie WRC. Ekipa Daniela Zarychty tym razem okazała się być lepsza od AK-Sport WRT oraz grona aż 4 ekip które zdobyły po 25 punktów. Były to Nordic Motorsport, SIM-control, RALLY and RACE Team oraz IF Motorsport.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i gorąco zapraszamy wszystkich kierowców do wzięcia udział w daniu głównym tego sezonu, a więc Rajdzie Polski. Ekipa WirtualneRajdy.pl przygotowuje dla was wyjątkową imprezę. Przypominamy, że w kolejnej rundzie WRC mogą wystartować także zawodnicy nie posiadający wykupionej licencji!

1-2rbr_0036-WRC-Rally-Italia-Sardegna-by-WirtualneRajdy.pl-3

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź