Drugą rozegraną w czerwcu rundą wirtualnych Mistrzostw Starego Kontynentu był Rajd Ypres. Belgijski klasyk tradycyjnie odbył się na bardzo szybkich asfaltowych odcinkach. Tegoroczna edycja liczyła 113,3 kilometrów podzielonych na 17 odcinków specjalnych.

Podobnie jak w poprzednich rajdach ERC, także i tym razem od pierwszego do ostatniego odcinka imprezy nie było wątpliwości kto sięgnie po zwycięstwo. Po dwóch szutrowych tryumfach, Marek Jagiełło przedłużył swoją passę tryumfując w asfaltowej rundzie. Po raz kolejny reszta stawki musiała zadowolić się walką za plecami niezagrożonego lidera. 2. miejsce tym razem przypadło w udziale Kamilowi Żurawlewowi, który rzutem na taśmę pokonał Juana Marzoę o zaledwie 5 sekund. Zaledwie kilku sekund do miejsc premiowanych podium zabrakło kolejnym kierowcom. Byli to kolejno: Tomasz Sobieraj, Bartosz Hofman oraz Michał Walkowski.

Podobnie do lidera klasyfikacji generalnej 3. wygraną z rzędu odniósł także Damian Trzciński, tryumfator w klasie ERC2. Twardo o swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie walczył Marcin Marciniec. Ostatecznie musiał jednak ulec i oddać swoją pozycję w punktacji klasy zawodnikowi RRT. Najniższy stopień podium w opisywanej klasie przypadł zaś w udziale Krzysztofowi Śliżowi.

ypres_1Wśród mocnych przednionapędówek z klasy ERC3 w końcu pecha ustrzegł się Jan Gorczyca, który prezentując znakomite tempo w pokonanym polu pozostawił lidera punktacji Mateusza Przyszlakowskiego. Ten zaś i tak może cieszyć się z osiągniętego rezultatu, gdyż przez błahe niedopatrzenie do rajdu nie został zgłoszony główny rywal Mateusza w walce o tytuł, Michał Rubajczyk. Kolejne podium w sezonie zaliczył także Maciej Ślefarski, umacniając swoje 3. miejsce w punktacji klasy.

Po Rajdzie Ypres o krok od zapewnienia sobie tytułu w JuniorERC w następnej rundzie jest Wojciech Stuchlik. Rajd w klasie aut R2 przebiegał pod znakiem walki o wygraną toczoną między liderem tabeli a Szymonem Romaniukiem. Dwóch pretendentów przed ostatnim oesem dzielił dystans 0,86 sekundy. Niestety o końcowym zwycięstwie zawodnika WSP zdecydował wypadek rywala. W tej sytuacji zwycięstwo powędrowało do Wojtka, a podium uzupełnili osiągający najlepsze wyniki w sezonie Sławomir Kajzar oraz Jakub Mielewczyk.

Po raz kolejny najlepszym zespołem okazała się być ekipa Rookie Rally Team, tym razem pokonując zespoły Killaz Motorsport oraz RALLY and RACE Team. Dzięki dobrej postawie w Belgii, ekipa prowadzona przez Daniela Frajdę awansowała na 3. miejsce w punktacji team’ów.

Tak o to przebiegała rywalizacja na belgijskich asfaltach. Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami rajdu i klasyfikacjami punktowymi po 6. rundzie mistrzostw. Następny przystanek w Estonii. Czeka nas powrót na szutry. Będzie szybko!

YPR2

ypr6

ypres_4

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź