Estonia będzie gospodarzem 7. rundy cyklu ERC 2016. W tym niewielkim państwie zostanie rozegrany najszybszy rajd w kalendarzu Mistrzostw Europy. Organizatorzy przygotowali aż 16 odcinków specjalnych niemalże w całości rozgrywanych na nawierzchni szutrowej. Wyjątek stanowi oes Auto24 – Tartu City, który odbędzie się  na ulicach miasta Tartu. Także odcinek specjalny numer 10 będzie dość nietypowy jak na szutrowy rajd, bowiem będzie to oes przypominający „kręciołek”.

Ważną rolę zapewne odegra także pogoda, która może być niepewna szczególnie w 1. dniu zmagań. Na pierwszej porannej pętli możemy spodziewać się wilgotnej nawierzchni, która niekoniecznie będzie szybko przesychać, szczególnie w miejscach zacienionych. Bardzo szybkie oesy, a na poboczach dużo drzew i przydrożnych rowów nie będzie ułatwiało życia kierowcom startującym w Rajdzie Estonii. Obstawiamy, iż średnia prędkość uzyskiwana przez zawodników na poszczególnych oesach będzie oscylować w granicach 120-140 km/h!

Czy Marek Jagiełło podtrzyma passę 3. zwycięstw z rzędu? Czy Wojciech Stuchlik startujący w klasie JERC po Rajdzie Estonii założy mistrzowską koronę? Czy któryś zespół będzie w stanie nawiązać walkę z zawodnikami Rookie Rally Team? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi poznamy już 28.07! A tymczasem zapraszamy wszystkich kierowców posiadających licencję WR do zapisania się do Rajdu Estonii poprzez funkcję enroll na pluginie rbr.cz. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta w czwartek o 20:00!

Z pewnością czeka nas sporo emocji, miejmy nadzieję, że walka na tych piekielnie szybkich oesach będzie zacięta do ostatniego odcinka specjalnego! Pochwalcie się zdjęciami i filmami prosto z estońskich szutrów, które możecie wysłać przez WR Sharing Center! Do zobaczenia na mecie 🙂

Zapisy do rajdu

Harmonogram

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź