Trzecia runda VSO dostarczyła wielu wrażeń, emocjonujących momentów oraz niezwykłych zwrotów akcji. Na trasie rajdu podziwialiśmy 84 kierowców z czego blisko połowa skończyła rywalizację nie korzystając z systemu SR.

W klasie RC1 niezwykle wyrównany bój toczyło aż sześciu zawodników. W połowie rajdu różnice w czołówce były minimalne, na czele tabeli widniało nazwisko Michała Białego przed dwójką zawodników RRT – Adamem Kocikiem oraz Tomaszem Sobierajem. Trzecia oraz czwarta pętla przyniosła zmiany w czołówce. Z miejscem na podium pożegnali się Michał Biały oraz Tomasz Sobieraj. Z pierwszej trójki na poszczególnych odcinkach nie znikał Adam Kocik, który równą formą zapewnił sobie zwycięstwo w rajdzie. Bardzo szybka jazda po śnieżnych próbach dała awans Kamilowi Żurawlewowi z szóstego na drugą pozycję. Miejsce na podium utrzymał Bartosz Kowalski, tracąc na mecie do Kamila niecałe 0,5 sekundy.

W klasie RC2 od początku było dwóch faworytów, „gospodarz” Marcin Zmysłowski oraz rajdowy przyjaciel z ciepłej Hiszpanii – Juan Marzoa. Do wspomnianej dwójki z powodzeniem dołączyli Mateusz Żarnowski oraz Damian Trzciński. Nie dziwi fakt, że wspomnianych na początku Marcina oraz Juana dzieliła niecała sekunda na półmetku rajdu. Ostatecznie, 3 zwycięstwo w sezonie z przewagą niewiele ponad 1 sekundy odniósł Marcin Zmysłowski. Podium w klasie RC2 uzupełnił Damian Trzciński tracąc do zwycięzcy 10 sekund.

Klasa RC4 została zdominowana przez Mateusz Przyszlakowskiego, który wygrał 8 z 12 odcinków, a na kolejnych 4 nie opuszczał czołowej trójki. Na 27 oesowych kilometrach Mateusz wypracował blisko 27 sekundową przewagę nad drugim w tej klasie Adamem Wysockim. Na najniższym stopniu „pudła” stanął zwycięzca 4 z 12 odcinków Michu Tambor.

W klasie historycznej klasie H/A aż do 8 odcinka trwała emocjonująca walka pomiędzy Maciejem Ślefarskim oraz Jankiem Gorczycą. Po pechu dotychczasowego lidera, Gorczyca odniósł 3 zwycięstwo w sezonie, tym razem wyprzedzając Beniteza Echedei oraz Vorona tracącego do Janka ponad minutę. W „podklasie” aut RWD rajd wygrał Tommi Czubkinen, meldując się na mecie przed Bartoszem Walewskim.

Kończąc relację chciałbym podziękować w imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom cyklu oraz zachęcić do rywalizacji w nadchodzących rundach Virtual SuperOES.

rbr_2027-950x534

VSOr3-01-950x534

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź