Rajd Rzeszowski będzie 8. rundą europejskiego czempionatu. Na zawodników czeka 13 odcinków specjalnych zlokalizowanych w większości na południe od Rzeszowa. Zmagania rozpocznie miejski oes w ścisłym centrum stolicy Podkarpacia. Kierowcy będą zmuszeni do założenia do swoich rajdówek dodatkowych świateł, bowiem ściganie rozpocznie się późnym wieczorem. W kolejnym dniu zawodników powita oes Konieczkowa a następnie kierowcy udadzą się na słynną Lubenię. Pętle zakończy przejazd Chmielnika. Po serwisie zawodnicy po raz kolejny pokonają wyżej wymienione oesy. Drugiego dnia sytuacja będzie podobna a mianowicie próby Korczyna, Wysoka i Zagorzyce będą przejeżdżane dwukrotnie.

Synoptycy zapowiadają upalną pogodę podczas pierwszego dnia rajdu. Podczas drugiego etapu aura może spłatać figla, bowiem prognozy przewidują lekkie opady deszczu i wzrost zachmurzenia. Kierowcy będą mieli nie lada ból głowy dobierając opony na pierwszą pętlę drugiego dnia.

Miło nam poinformować, że przygotowaliśmy specjalną modyfikację tekstur oddającą klimaty rzeszowskich oesów. W modzie znajdziecie zmienione banery, znaki czy nawet pojawią się kibice wspierający akcję „Serduszko Weroniki”! Zachęcamy do pobrania moda, w którego Jakub Fiołek włożył wiele serca i wykorzystał swoje umiejętności by jak najlepiej odwzorować 8. rundę ERC!

Informujemy także, że Rajd Rzeszowski jest otwartą rundą dla wszystkich zawodników z całego świata. W związku z tym by wziąć udział w rajdzie nie jest wymagana licencja WR. Zapisów należy dokonać na pluginie rbr.cz za pomocą funkcji enroll. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta w czwartek o godzinie 21:00!

Smaczku rywalizacji z pewnością doda napięta sytuacja w klasyfikacji generalnej ERC. Uskrzydlony zwycięstwem w Estonii Juan Marzoa z pewnością będzie naciskał Marka Jagiełło. Za plecami czaił się będzie Kamil Żurawlew i Tomasz Sobieraj, którzy u siebie mogą być bardzo groźni. Tytuł Mistrza Europy w klasie ERC3 może zapewnić sobie Mateusz Przyszlakowski, a w JERC Wojciech Stuchlik. Czy ta sztuka uda się tym kierowcom w Rzeszowie? Czy Juan Marzoa powtórzy sukces z ubiegłej rundy? A może Marek Jagiełło ponownie wygra w tym sezonie? Przed nami sporo emocji!

Zachęcamy do wystartowania w tej imprezie wszystkich wirtualnych kierowców! Do zobaczenia na trasach Rajdu Rzeszowskiego

Harmonogram

Modyfikacja tekstur

Zapisy do rajdu

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź