Sezon ERC chyli się ku końcowi. Pozostały już tylko 2. eliminacje zaliczane do europejskiego Czempionatu. Jedną z nich jest Rajd Barum, impreza której nie trzeba nikomu przedstawiać. Szybkie a zarazem techniczne oesy, wąskie partie w lasach a także sporo nierówności i podbić, to wszystko w pełni obrazuje jakim rajdem jest czeski klasyk.

Zmagania rozpoczną się od nocnego przejazdu kultowego oesu na ulicach w Zlinie. W kolejnym dniu zawodnicy zmierzą się z 4 oesami przejeżdżanymi dwukrotnie, w tym znany wszystkim ze świata RBRa – Semetin. W wirtualnym rajdzie nie mogło zabraknąć tego odcinka specjalnego, co więcej kierowcy pokonają go w identycznej konfiguracji z jaką mieli do czynienia najlepsi zawodnicy ERC. W ostatni dzień na kierowców czekają 3 oesy pokonywane również dwukrotnie.

Prognozy pogody nie przewidują opadów, wręcz przeciwnie, uciążliwe mogą być wysokie temperatury, które na pewno nie ułatwią zawodnikom zadania.

W związku ze zbliżającym się końcem sezonu, coraz bardziej napięta staje się sytuacja w poszczególnych klasyfikacjach. Już w Czechach tytuł Mistrza Europy może zapewnić sobie Marek Jagiełło. Przeszkodzić Markowi mogą Juan Marzoa i Kamil Żurawlew, którzy z pewnością łatwo się nie poddadzą w walce o najważniejsze trofeum. Równie ekscytująco zapowiada się walka w ERC2, gdzie pozycji lidera będzie bronił Damian Trzciński. Zaledwie 11 punktów przewagi nad Marcinem Marcincem sprawia, że zawodnicy pojadą pod wielką presją, co skrzętnie mogą wykorzystać pozostali rywale w klasie. Przed kolejną szansą na zdobycie tytułu w JERC stanie Wojciech Stuchlik. Czy ta sztuka uda się zawodnikowi Wheel Stand Pro podczas Rajdu Barum? Z pewnością Jan Kandler jadący u siebie będzie bardzo groźnym przeciwnikiem i będzie robił wszystko by odroczyć koronację Wojciecha.

Przed nami wielkie rajdowe święto, podczas którego możemy być świadkami wielu znakomitych pojedynków, które przybliżą poszczególnych zawodników do końcowego sukcesu. Mamy nadzieję na walkę do ostatniego odcinka specjalnego i zdrową rywalizację, która uświetni tę imprezę! Do zobaczenia w Zlinie.

Zapisy do rajdu

Harmonogram

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź