Chociaż 10. runda Rajdowych Mistrzostw Świata została odwołana z powodu fatalnego stanu dróg w Chinach, nic nie stanęło na przeszkodzie w planowym rozegraniu jej wirtualnej wersji. Jako, że Rajd Chin miał być nową rundą w WRC, jego konfiguracja składała się z nieużywanych do tej pory asfaltowych oesów, co podnosiło poprzeczkę zawodnikom. 75 śmiałków, którzy stawili się na starcie zmierzyło się zaś z 16. próbami o łącznej długości 131 kilometrów.

Choć początek rajdu zwiastował kibicom spektakl, w którym do końca o tryumf będą walczyć Adrian Klimas i Jakub Masiarek. Niestety tym razem emocje opadły już po 6. oesie, gdzie wypadł dotychczas liderujący w rajdzie Jakub. Będący ostatnio w wybornej formie Adrian nie pozostawił złudzeń pozostałym rywalom i pewnie sięgnął po kolejne zwycięstwo. Za jego plecami dzielnie z autami WRC rywalizował Kamil Żurawlew swoją Fiestą R5. Ostatecznie do podium generalki zabrakło mu tylko 0,6 sekundy! Lepsi okazali się jadący autami WRC Tomasz Moskała, dla którego 2. miejsce w rundzie wirtualnego WRC to życiowy sukces oraz Dawid Chorobik.

W WRC2 drugi raz z rzędu niepodzielnie rządził Kamil Żurawlew, który bardziej niż na zwycięstwie w klasie koncentrował się na walce z czołówką w mocniejszych autach WRC. Tym razem kroku swojemu głównemu rywalowi nie dotrzymał Juan Marzoa, lecz honoru Hiszpanów bardzo dobrze bronił Echedei Benitez, który pierwszy raz zameldował się na podium. 3. miejsce w Rajdzie Chin zajął natomiast Janusz Boruta.

RichardBurnsRally_SSE-2016-09-22-19-07-52-07Bardzo emocjonująco przebiegała rywalizacja w klasie PWRC, gdzie została przerwana hegemonia zawodników Rookie Rally Team. Mimo nacisków ze strony aż 4 rywali wzorowo z presją poradził sobie Tomasz Matera, który po wielu finiszach na podium w końcu odniósł upragnione zwycięstwo. Drugie miejsce na ostatnim oesie wywalczył Wojciech Komorek, pokonując trzeciego Damiana Trzcińskiego o mniej niż sekundę. W ten oto sposób dublet w klasie PWRC wywalczył team AK-Sport WRT.

Zespół RRT powetował sobie to niepowodzenie absolutną dominacją w klasie WRC3, gdzie kierowcy niebiesko-czarnych aut zajęli wszystkie miejsca na podium. Przez cały dystans rajdu o zwycięstwo walczyli Daniel Zarychta, Mateusz Magdziarz oraz Mateusz Żarnowski. Najrówniejszym tempem popisał się pierwszy z nich, co zaowocowało blisko 2-minutową  przewagą na mecie. Bitwa o 2. miejsce na podium toczyła się do ostatnich metrów. Finalnie w pojedynku Mateuszów lepszy okazał się być Magdziarz.

Do ciekawych rozstrzygnięć doszło w JWRC, gdzie plany przerwania złej passy dotychczasowego lidera punktacji, Marcina Zmysłowskiego legły w gruzach na 8. próbie. Z okazji natychmiast skorzystali główni rywale, Wojciech Stuchlik oraz Jan Kandler, odjeżdżając rywalom i zdobywając duże punkty. Zdecydowanie lepszy z tej pary okazał się być zawodnik Wheel Stand Pro, który po tej rundzie został nowym liderem punktacji w klasie Juniorów. Podium w Rajdzie Chin uzupełnił Marcin Gwiżdż, do ostatnich metrów walczący o pozycję z Adrianem Firlejczykiem.

W rywalizacji zespołów najlepiej spisała się ekipa Rookie Rally Team, która o 18 punktów pokonała drużynę AK-Sport WRT. Zespół Krzysztofa Sądeja z rajdu na rajd dysponuje coraz lepszą formą, odrabia straty z pierwszej części sezonu i ma coraz większe szanse nawet na walkę o wicemistrzostwo. Swojego miejsca łatwo nie ustąpi na pewno BlueArrows Rally Team który w Chinach był 3.

Kolejnym przystankiem dla naszych kierowców będzie Rajd Korsyki, na który serdecznie zapraszamy. Atrakcją zawodów będzie już niemal gotowy mod tekstur. Do zobaczenia na oesach!

ss-2-950x713

RichardBurnsRally_SSE-2016-09-22-11-17-22-00-950x760

WALKOWSKI-Michal-4-950x534

WRC10-Rally-China-04-950x534

2-950x534

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź