Karawana WRC przenosi się na jedną z piękniejszych wysp na Starym Kontynencie. Korsyka będzie gospodarzem kolejnej wirtualnej rundy zaliczanej do światowego czempionatu. Na zawodników czeka 10 wymagających odcinków specjalnych. Niesamowicie kręte oesy z tysiącami zakrętów, strome zjazdy i podjazdy a także głębokie cięcia, które sprzyjają nanoszeniu brudu na asfalt z pewnością sprawią, iż mimo zaledwie 10 prób, rajd nie będzie należał do łatwych.

Decydującym czynnikiem będzie zapewne także właściwy dobór opon, bowiem podczas 2. i 3. dnia spodziewane są opady deszczu, co niewątpliwie utrudni a także uatrakcyjni rywalizację na Korsyce.

Sprawdźmy jak wygląda sytuacja punktowa przed 11. rundą WRC. Będący ostatnio w nie najlepszej formie główni pretendenci do tytułu – Jakub Masiarek i Piotr Walczak, z pewnością będą chcieli przełamać złą passę i stanąć na podium rajdu. Za plecami tej dwójki ostro walczą ze sobą Dawid Chorobik i Martin Lopez, których dzieli zaledwie 1 punkt różnicy w klasyfikacji generalnej.

W WRC2 mistrzowski tytuł na Korsyce może sobie zapewnić Juan Marzoa, który ma aż 66 punktów przewagi nad Kamilem Żurawlewem. Podobnie wygląda sytuacja w PWRC, gdzie Mateusz Przyszlakowski posiada 55 punktów zapasu nad Damianem Trzcińskim.

W WRC3 pewnie prowadzi Maciek Ślefarski, przed Dawidem Perużyńskim i Mateuszem Żarnowskim. Najciekawiej zapowiada się w klasie JWRC, bowiem tam wciąż w bardzo bliskiej odległości punktowej od siebie są aż trzej zawodnicy: Wojciech Stuchlik, Jan Kandler i Marcin Zmysłowski. Różnica między pierwszym Wojciechem a trzecim Marcinem to zaledwie 17 oczek i tu wszystko jest jeszcze otwarte.

Jak będą wyglądały klasyfikacje po Rajdzie Korsyki? Przekonamy się o tym już za nieco ponad tydzień. Apelujemy do wszystkich kibiców by śledzili rajd na pluginie, a zawodników zapraszamy do komentowania zmagań.

Tymczasem zachęcamy do pobrania specjalnej modyfikacji tekstur, która przeniesie nas w jesienną aurę, co niewątpliwie jeszcze bardziej urealni zabawę! Przypominamy o zapisach do rajdu, które trwają do godziny 23:00!

Przypominamy także o przesyłaniu zdjęć i filmików z imprezy za pomocą WR Sharing Center. Do zobaczenia na mecie rajdu!

MOD

Zapisy do rajdu

Harmonogram

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź