Są w rajdowym kalendarzu imprezy bez których ciężko wyobrazić sobie naszą ukochaną dyscyplinę. Niewątpliwie Rajd Francji, rozgrywany na wyspie Korsyka zalicza się do wąskiego grona rajdów klasycznych. Podobnie jak w realny odpowiednik, wirtualny Rajd Korsyki składał się z 10 długich, asfaltowych oesów. Na szczęście pogoda dopisała i zawodnicy w pełni mogli wykorzystać potencjał swoich maszyn.

W czubie tabeli tym razem nie było wątpliwości kto dyktuje warunki. Będący w znakomitej formie Adrian Klimas przewodził stawce od startu do mety, ani przez chwilę nie czując realnego zagrożenia ze strony rywali. W ten sposób zawodnik Killaz Motorsport wygrał 3. rajd WRC z rzędu. Piękny pojedynek o miejsce za plecami zwycięzcy stoczyli natomiast Jakub Masiarek oraz Dawid Chorobik. Narzekający na przeziębienie lider punktacji mistrzostw przez cały rajd odpierał zażarte ataki rywala. Finalnie Dawid rozminął się  z 2. pozycją o zaledwie 1,5 sekundy!

Spektakularną walkę o zwycięstwo mieliśmy natomiast w klasie WRC2, gdzie stawce przewodzili na przemian Kamil Żurawlew oraz Juan Marzoa. Hiszpan decydujący atak przeprowadził na 9. próbie, nie oddając już swojego prowadzenia aż do mety. To nie był jednak jedyny polsko-hiszpański pojedynek w tym rajdzie. O najniższy stopień podium starli się bowiem Tomasz Jarka oraz Echedei Benitez. Tym razem górą był Polak z ekipy AP WRT.

Równie wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji wśród aut produkcyjnych, gdzie auta Mitsubishi zdystansowały rywali z Subaru. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnęli między sobą kierowcy Lancerów ze stajni RRT, Mateusz Przyszlakowski oraz Damian Trzciński. W tym przypadku czysta szybkość zwyciężyła nad regularnością, gdyż Mateusz po błędzie na 3. próbie zdołał odrobić ponad 40 sekund straty, by na mecie móc cieszyć się ze zwycięstwa z minimalną przewagą 4 sekund! 3. miejsce w klasie PWRC wywalczył zaś Marcin Marciniec, który w pojedynku Imprez N14 pokonał Tomasza Materę.

WRC11-Tour-de-Corse-04-950x534W WRC3 rywalizację zdominował Dawid Perużyński, który w końcu wrócił do formy z początku sezonu. Zwycięstwo kierowcy Opla Corsy przywróciło go do walki o tytuł mistrzowski, gdyż od kilku rajdów pauzuje dotychczasowy lider punktacji, Maciej Ślefarski. Za plecami Dawida spokojne 2. miejsce dowiózł do mety Dawid Zyzak, który także ostatnio nie mógł narzekać na nadmiar szczęścia. Początkowo rywalizować z kierowcą Clio próbował Daniel Zarychta. Jednak nadmiar popełnionych błędów zaowocował zajęciem 3. miejsca z 2 minutową stratą do rywala.

Absolutnie niesamowicie układa się walka o tytuł w klasie Juniorów, gdzie o najważniejszy laur walczy aż 3 kierowców. Na Korsyce w końcu nastąpiło przełamanie Marcina Zmysłowskiego, który ustrzegł się błędów i po twardym boju z Janem Kandlerem odniósł zwycięstwo. Była to jego pierwsza wizyta na podium od Rajdu Portugalii! Nieudany start zanotował natomiast Wojciech Stuchlik, prowadzący w tabeli przed 11. rundą. W efekcie nowym liderem punktacji klasy JWRC został Jan Kandler mający 3 pkt. przewagi nad Marcinem i 5 nad Wojtkiem. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że najniższy stopień podium w Rajdzie Korsyki wywalczył Julek26.

11. runda wirtualnego WRC wyłoniła pierwszego czepiona, a właściwie czempionów. Żadna ekipa nie ma bowiem nawet matematycznych szans na pokonanie Rookie Rally Team’u w klasyfikacji zespołów. Ekipa RRT zdominowała tegoroczną rywalizację, wygrywając wszystkie dotychczasowe rajdy i zdobywając ponad 2 razy więcej punktów od najbliższego rywala. We Francji zawodnicy w czarno-niebieskich autach ustanowili nowy rekord, zdobywając aż 105 punktów. 2. miejsce zdobyli zawodnicy z AK-SPORT WRT, pokonując o 2 oczka RALLY and RACE Team.

Choć sezon nieuchronnie zmierza do końca to z rajdu na rajd emocje towarzyszące naszym imprezą rosną. Co prawda na Korsyce Adrian Klimas był poza zasięgiem rywali, jednak pojedynki o najwyższe miejsce w poszczególnych klasach były naprawdę niesamowite. Oby tak dalej! Kolejna runda, Rajd Hiszpanii startuje lada moment. Do zobaczenia!

Wyniki Rajdu Francji
Klasyfikacje po Rajdzie Francji
Galeria z Rajdu Francji

810-950x534

rbr_120-950x713

rbr_007-950x760

#serce

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź