Po niezwykle emocjonującym Rajdzie Korsyki kierowcy WRC zawitają do Katalonii gdzie odbędzie się kolejna runda Wirtualnych Mistrzostw Świata. Hiszpania kojarzy się nam głównie z piękną słoneczną pogodą, gdzie temperatury przekraczają 30 stopni, ale niestety podczas rajdu nie będzie nam dane cieszyć się typowo hiszpańską aurą. Synoptycy przewidują spore opady deszczu zarówno pierwszego jak i drugiego dnia. To na pewno będzie miało kluczowy wpływ na losy rywalizacji na trasach rajdu Katalonii.

Hiszpania jest także jedynym krajem w kalendarzu WRC, gdzie rajd odbywa się na obu rodzajach nawierzchni. Jest to kolejny czynnik, który sprawi, że czeka nas sporo emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami z różnych krajów! 19 odcinków specjalnych, 153 kilometry oesowe i zmienne warunki atmosferyczne to wszystko czeka już na zawodników biorących udział w wirtualnym cyklu WRC.

A jak wyglądają poszczególne klasyfikacje przed Rajdem Katalonii? W „generalce” pewnie prowadzi Jakub Masiarek, który po zajęciu drugiego miejsca na Korsyce umocnił się na pozycji lidera. Czy do startów powróci Piotr Walczak, który jest najbliżej Jakuba w klasyfikacji? W WRC 2 Mistrza możemy poznać już podczas tego rajdu, co będzie niewątpliwe wspaniałym uczuciem dla Juana Marzoi, który zdobyłby wtedy tytuł na swojej ziemi! Za plecami Juana trwa walka pomiędzy Kamilem Żurawlewem i Tomaszem Jarką.

Również w PWRC Mistrzem po rajdzie Katalonii może zostać Mateusz Przyszlakowski, który ma pokaźną przewagę nad Damianem Trzcińskim i Tomaszem Materą. W klasie WRC3 walka o tytuł rozegra się prawdopodobnie pomiędzy Dawidem Perużyńskim i Maciejem Ślefarskim, których dzieli zaledwie 9 oczek. Trzeci jest Voron, muszący odpierać ataki pozostałych konkurentów mających chrapkę na najniższy stopień podium.

Najciekawiej zapowiada się walka w „Juniorach”. Jan Kandler, Marcin Zmysłowski i Wojciech Stuchlik, ci trzej kierowcy powalczą zapewne o pełną pulę punktów w Rajdzie Hiszpanii. Różnica pomiędzy pierwszym Janem a trzecim Wojciechem wynosi zaledwie…5 punktów!

Przypominamy o zapisach do rajdu, których można dokonywać do godziny 23:00 za pomocą funkcji enroll na pluginie rbr.cz! Liczmy na świetną zabawę i wspaniałą atmosferę wokół tej wirtualnej imprezy!

Harmonogram

Zapisy do rajdu

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź