59 zawodników stanęło na starcie 5. rundy cyklu Virtual SuperOES. Tym razem rywalizowano na szutrowych odcinkach, z których aż 5 gościło w naszych mistrzostwach po raz pierwszy.

Początek rajdu należał do Rosjanina Ilji Soldjakowa. Niestety, musiał on opuścić pozycję lidera po wypadku na czwartek próbie. Wtedy do głosy doszli 3 najszybsi zawodnicy tego sezonu; Kamil Żurawlew, Bartosz Kowalski oraz Adam Kocik, który mimo nacisków ze strony rywali utrzymał prowadzenie zdobyte na 4. próbie aż do samej mety. Za jego plecami rajd ukończył Bartosz, który dzięki temu zniwelował swoją stratę do lidera mistrzostw, 3. w opisywanej rundzie Kamila Żurawlewa. Kierowca RRT jest jednak już o krok od zapewnienia sobie tytułu w kolejnej imprezie.

Bardzo interesująco robi się w klasyfikacji sezonu w klasie VSO2, gdzie o tytuł walczą Juan Marzoa, Marcin Zmysłowski oraz Damian Trzciński. Podczas 5. rundy najszybszy z minimalną przewagę okazał się Hiszpan. Damian, stracił do niego niespełna 1,5 sekundy. 3. miejsce zdobyte przez Marcina oznacza, że w klasyfikacji generalnej pozostał mu zaledwie 1 punkt przewagi nad Juanem.

Po raz piąty (w piątym rajdzie) swoich rywali z klasy VSO4 zmiótł Mateusz Przyszlakowski. Kierowca Adama R2, znów zdominował rywalizację i z maksymalną ilością punktów zapewnił sobie tytuł mistrzowski na 2 rundy przed końcem sezonu! Podczas ostatniego rajdu faworytem do zajęcia pozycji za jego plecami wydawał się Daniel Zarychta, jednak błąd popełniony na 4. oesie zepchnął go za plecy Sergieja Iwanowa.

Tego samego typu dominację zaserwował swoim rywalom z VSO5 Jan Gorczyca, który także zapewnił sobie 1. miejsce w mistrzostwach wygrywając po drodze wszystkie laury. Nawet jeśli 2. w klasyfikacji Ariel Łęcki wygra oba pozostałe rajdy to zbyt mała ilość zwycięstw nie pozwoli mu wyprzedzić Janka. W ostatnim rajdzie na drugim miejscu sklasyfikowano Dariusza Jankowskiego. Podium uzupełnił zaś Aleksiej Rożkow. Wśród aut RWD drugi raz z rzędu najlepszy był Bartosz Walewski, szybszy od Łukasza Buczka i Tomiego Czubkinena.

Dziękujemy wszystkim za udział w ostatnio rozegranym rajdzie. Gratulujemy nowo wyłonionym czempionom i liczymy na kolejne wielkie emocje w 6. rundzie VSO, która zostanie rozegrana już niebawem.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź