Dobiegła końca 6. Runda Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Rajd Opolski dał nam kilka odpowiedzi na pytania dotyczące końcowych rozstrzygnięć w klasyfikacjach WRSMŚl. Najpierw jednak prześledźmy zmagania na rajdowych trasach w Opolu.

Rajd padł łupem Adama Kocika, który pewnie pokonał Mateusza Przyszlakowskiego. Na mecie różnica czasowa dzieląca zawodników RRT wyniosła 15 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Gorczyca, który Hondą Civic R3 zostawił w pokonanym polu wiele aut czteronapędowych z grupy N.

We wspomnianych eNkach tryumfował naturalnie Adam przed Mateuszem. Na trzecim miejscu zameldował się Harvester. Wiele emocji dostarczyła nam walka w klasie R3/S1600. Chociaż Jan Gorczyca pewnie sięgnął po komplet punktów, to bój o drugą pozycję trwał do ostatniego odcinka specjalnego. Tu lepszy od Marcina Zmysłowskiego okazał się Mariusz Chrascina, który pokonał rywala o…0,63 sekundy!

W klasie R2 najszybciej po oesach w Opolu podróżował Wojciech Stuchlik, który za plecami zostawił Michała Walkowskiego i Szymona Romaniuka. Pod nieobecność Kamila Żurawlewa w klasie RWD, walkę o zwycięstwo stoczyli Janusz Boruta i Lukas Buczek. Lepszy okazał się Janusz, który pokonał rywala o 7 sekund. Trzecie miejsce zdobył Tommi Czubkinen. A co działo się w „Maluchach”? Bezkonkurencyjny okazał się być Paweł Kubicki, który zdeklasował rywali i nad drugim Tomaszem Rajewskim wypracował 2 minuty przewagi! Na najniższym stopniu podium stanął Leszek Latko.

rbr_33212Jak wyniki 6. rundy WRSMŚl wpłynęły na poszczególne klasyfikacje?

Liderem pozostaje w dalszym ciągu Mateusz Przyszlakowski, jednak jego przewaga kurczy się z rajdu na rajd, bowiem nad drugim Adamem Kocikiem, Mateusz ma zaledwie 5 oczek zapasu. Czy Mateusz utrzyma swoją pozycję i sięgnie po tryumf w WRSMŚl 2016? Odpowiedź poznamy już niebawem podczas Rajdu Cieszyńskiej Barbórki. Niestety z walki o zwycięstwo w cyklu odpadł Damian Trzciński, choć zawodnik RRT ma jeszcze iluzoryczne szanse na wygraną, musiałby liczyć na niepowodzenie dwóch głównych konkurentów, ale jak wiadomo w rajdach wszystko jest możliwe.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w grupie N. Tam liderem jest Adam, który ma 2 punkty przewagi nad Mateuszem. Trzeci naturalnie jest Damian. Arcyciekawie zapowiada się walka zawodników w klasie R3/S1600. Jan Goryczca po Rajdzie Opolskim awansował na fotel lidera i ma tylko 1 punkcik przewagi nad Marcinem Zmysłowskim. O trzecie miejsce powalczą zapewne Mateusz Żarnowski i Groszmen, których dzielą 2 oczka.

Kolejnego Mistrza WRSMŚl poznaliśmy w klasie R2. Michał Walkowski imponował skutecznością przez 5 kolejnych rund z rzędu i pewnie sięgnął po tryumf w klasie. Za plecami Michała będzie trwała walka o 2. pozycję pomiędzy Szymonem Romaniukiem i Wojciechem Stuchlikiem.

W RWD o tytuł wicemistrza walczy aż trzech kierowców. Tommi Czubkinen, Janusz Boruta i Bartosz Walewski, każdy z tych zawodników będzie musiał w ostatniej rundzie cyklu wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i udowodnić komu należy się tytuł. W „Maluchach” również losy mistrzostwa rozstrzygną się w Cieszynie. O pierwsze miejsce powalczą Paweł Kubicki i Mateusz Szkuta, natomiast o najniższy stopień podium bój stoczą Tomasz Rajewski i Altarir.

Przed nami wielki finał sezonu, na który już teraz serdecznie zapraszamy. Kto zdobędzie tytuł Mistrza Śląska? Kto wygra w pozostałych klasach? To będzie prawdziwe rajdowe święto na trasach zlokalizowanych w okolicy Cieszyna. Do zobaczenia na rampie startowej na cieszyńskim rynku!

Wyniki

Lancerek-3
opolski

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź