Rajd Australii zakończy zmagania kierowców startujących w Wirtualnych Mistrzostwach Świata. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 23 odcinki specjalne, biegnące szybkimi i wąskimi drogami, pośród australijskich lasów. Rajd Australii jest dość specyficznym rajdem, bowiem klasyczne szutrowe próby, przedzielone są krótkimi oesami po torach kartingowych czy przypominającymi popularne KJS-y. Synoptycy zapowiadają piękną, słoneczną pogodę przez cały rajdowy tydzień.

Oczy kibiców będą zwrócone przede wszystkim na walkę o główny tryumf w mistrzostwach w klasie JWRC. Jan Kandler, Marcin Zmysłowski i Wojciech Stuchlik powalczą o  zwycięstwo na koniec sezonu. W najlepszej sytuacji zdecydowanie jest zawodnik z Czech, który ma 3 oczka zapasu nad Marcinem. Wojciech, by liczyć się w walce o wygraną, musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i kibicować pozostałym rywalom by utarli nosa jego głównym konkurentom.

Emocjonująco zapowiada się także pojedynek o tytuł wicemistrza w generalce pomiędzy Piotrem Walczakiem (131 pkt.) i Dawidem Chorobikiem (130 pkt.). Kto wygra tę batalię? Również o drugie miejsce stoczą walkę zespoły: Wheel Stand Pro i AK-Sport WRT. Będący ostatnio w coraz lepszej formie zespół Krzysztofa Sądeja, zapewne zaatakuje od samego początku, by zgarnąć jak najwięcej punktów dających szansę odrobienia strat do teamu Michała Rubajczyka.

Przypominamy o zapisach do ostatniej rundy tegorocznego sezonu, których można dokonać poprzez plugin rbr.cz do godziny 23:00! Czekamy także na Wasze zdjęcia na WR Sharing Center. Do zobaczenia na mecie rajdu 🙂

Zapisy

Harmonogram

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź