Szóste spotkanie z pucharem Virtual SuperOES 2016 okazało się rekordowe pod względem frekwencji. Na starcie stanęło bowiem aż 100 załóg! Pikanterii rywalizacji dodała aura. Synoptycy przewidujący jeszcze przed rajdem załamanie pogody podczas drugiego dnia rywalizacji mieli rację i dzięki temu mogliśmy zaobserwować, który z kierowców najlepiej poradzi sobie w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Rajd zaczął się od mocnego uderzenia. Dosłownie. Już po 2 minutach od startu do pierwszej próby Kamil Żurawlew poprzez wypadnięcie z trasy dał odpowiedź kibicom, którzy zastanawiali się czy uda mu się przypieczętować tytuł w przedostatniej rundzie cyklu. Z okazji do odrobienia start niezbyt skutecznie skorzystał jednak Bartosz Kowalski, który przy jeździe pod dużą presją zajął dopiero 7. miejsce w rajdzie. Dość niespodziewanie bowiem karty w 6. rundzie rozdawali zawodnicy nie goszczący dotąd w ścisłej czołówce. Dzięki równej jeździe na suchej pętli oraz zaprezentowaniu bezkonkurencyjnej szybkości na mokrej nawierzchni zwycięstwo w rajdzie odniósł Mateusz Przyszlakowski, który po zdobyciu tytułu w klasie VSO3 (auta R2) przesiadł się na końcówkę sezonu do Hyundaia WRC. Drugie miejsce z piętnastoma sekundami straty zajął Splott, zaś podium uzupełnił Dawid Chorobik.

VSOr6s03-950x534Tradycyjnie w klasie VSO2 w walce o zwycięstwo do głosy doszli Ci sami trzej zawodnicy. Tym razem najszybszy okazał się być Marcin Zmysłowski., o 5 sekund pokonując Damiana Trzcińskiego. Co ciekawe, choć na większości prób to Damian był szybszy to o zwycięstwie zadecydował 5. OS, gdzie Marcin pokonał rywala o ponad 10 sekund. Podium uzupełnił Juan Marzoa, który tym razem nie był w stanie dotrzymać kroku zawodnikom Rookie Rally Team’u.

Nowo wyłoniony mistrz z klasy aut historycznych (VSO4), Jan Gorczyca w 6. rundzie wystartował Oplem Adamem R2 w klasie VSO3. Zmiana klasy nie wpłynęła na końcowy wynik zawodnika, który odniósł 6 zwycięstwo w sezonie! Jankowi kroku starali się dotrzymać Kamilec oraz Daniel Zarychta, jednak na mecie musieli uznać wyższość rywala przegrywając rajd odpowiednio o 18 i 29 sekund. Dzięki miejscu na najniższym stopniu podium Daniel wysunął się na pozycję wicelidera tabeli w klasie VSO3.

Pod nieobecność mistrza nowym zwycięzcą w VSO4 został Dariusz Jankowski, który o pół minuty wyprzedził Ariela Łęckiego. Takie rozstrzygnięcie zapowiada niesamowite emocje w walce o wicemistrzostwo klasy pomiędzy tymi zawodnikami w ostatnim rajdzie sezonu, gdyż w punktacji dzielą ich jedynie 2 punkty. Podium w opisywanej rundzie w klasie VSO4 uzupełnił Voron, zaś najlepszym autem RWD tym razem okazało się być Porsche niemieckiego zawodnika, Colina Duenkera.

Świetna frekwencja oraz wymagająca trasa przysporzyły wielu emocji podczas przedostatniej rundy sezonu. Przed wielkim finałem ciągle nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Kto zostanie mistrzem Virtual SuperOES 2016? Rozstrzygnięcie zapadanie już w 2 tygodniu grudnia. Do zobaczenia na oesach!

rbr_3714-950x534

888-950x534

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź