Cieszyńska Barbórka była już niestety ostatnim rajdem zaliczanym do tegorocznego cyklu WRSMŚl. Był to także rajd decydujący o losach tytułu Wirtualnego Mistrza Śląska. Jak przebiegała rywalizacja na oesach zlokalizowanych na cieszyńskiej ziemi?

Niekwestionowanym zwycięzcą „Cieszynki” został Mariusz Chraścina, który stoczył wspaniały pojedynek z Tomaszem Wachem. Różnica na mecie pomiędzy tymi zawodnikami wyniosła zaledwie 4 sekundy! Jako trzeci linię mety przeciął Adam Kocik, przypieczętowując tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej cyklu! Z rajdem przedwcześnie pożegnali się główni kandydaci do końcowego tryumfu,  – Mateusz Przyszlakowski i Damian Trzciński. To zdecydowanie ułatwiło sprawę Adamowi, który mógł spokojnie dojechać do mety.

W klasie R3/S1600 zwyciężył Piotr Gazda, który pokonał Marcina Zmysłowskiego o ponad 30 sekund. Jednak drugie miejsce pozwoliło Marcinowi na zdobycie mistrzostwa w klasie. Na najniższym stopniu podium, zmagania ukończył Dawid Perużyński.

Z pewnością rajdu do udanych nie zaliczy Mistrz klasy R2 – Michał Walkowski, który nie wytrzymał presji i wypadł na ostatnim odcinku specjalnym, do którego przystępował jako lider. Tym samym rajd padł łupem Michała Czernickiego, który pokonał Wojciecha Stuchlika o… 0,05 sekundy! Trzecie miejsce wywalczył Jacek Szulikowski, który stracił do Michała zaledwie 0,33 sekundy. Niewyobrażalne różnice wyłoniły zwycięzcę w klasie R2. To pokazuje jak bardzo wyrównana jest stawka w WRSMŚl.

A co działo się w klasie RWD? Tam zwycięstwo odniósł Dawid Wieczorek, pokonując Janusza Borutę i Lukasa Buczka. Dla Dawida był to pierwszy występ w klasie RWD i od razu zakończony tryumfem. Również swój debiut tyle, że w klasie „Maluch” zaliczył Rafał Marzec, który po świetnej walce pokonał Pawła Kubickiego – nowego mistrza tej klasy. Trzecie miejsce powędrowało w ręce Tomasza Rajewskiego.

Za nami 7 wymagających rund, mnóstwo emocji i wspaniałej walki a także dramatów i niepowodzeń. Już niebawem pojawi się także podsumowanie całego cyklu Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2016, na które serdecznie już teraz zapraszamy.