Wirtualne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2016 przeszły już do historii. Zawodnicy rywalizowali w 7 rajdach, gdzie liczba kilometrów nie przekraczała 45. Kto okazał się najszybszy? A kto wygrał poszczególne klasy? Oto krótkie podsumowanie zmagań w Mistrzostwach Śląska.

Mistrzem w klasyfikacji generalnej został Adam Kocik, który zapewnił sobie tytuł dopiero w ostatnim rajdzie cyklu. Adam zwyciężył tylko w Opolu, jednak to wystarczyło by mógł cieszyć się z mistrzostwa. Drugie miejsce zajął Mateusz Przyszlakowski, który prowadził w „generalce” po 6 imprezach WRSMSl. Błąd na ostatnim rajdzie kosztował jednak kierowcę RRT utratę tytułu kosztem Adama. Trzecie miejsce wywalczył Damian Trzciński, który po zwycięstwach w Rajdzie Zamkowym i Oświęcimskim był głównym pretendentem do tytułu. Słabsza forma na zakończenie sezonu pozbawiła jednak Damiana szans na wyższą lokatę.

Identycznie wygląda podium w klasie N, gdzie bezkonkurencyjny okazał się Adam, pokonując Mateusza i Damiana. A jak przebiegłą rywalizacja w klasie R3/S1600? Zwycięstwo powędrowało do Marcina Zmysłowskiego, który wygrał aż 3 rajdy – Mikołowsko-Żorski, Oświęcimski i Rajd Wisły. Za plecami Marcina zmagania ukończył Jan Gorczyca, który zwyciężył w Opolu. Niepowodzenie w ostatnim rajdzie przekreśliło szanse Janka na wywalczenie mistrzowskiego tytułu. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Żarnowski, który prezentował równą i skuteczną jazdę przez cały sezon.

rbr_3300Klasa R2 została zdominowana przez Michała Walkowskiego, który aż 5-krotnie stawał na podium w tym roku. Michał zwyciężył w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej i w Rajdzie Wisły gdzie w zasadzie przypieczętował tytuł mistrzowski. Druga lokatę zajął Wojciech Stuchlik, który w końcówce sezonu próbował gonić Michała, jednak zwycięstwo w Opolu i drugie miejsce w Cieszynie nie wystarczyły by wygrać klasę. Trzecie miejsce zdobył Szymon Romaniuk po pasjonującej walce z Marcinem Aniołkiem.

W klasie RWD mistrzostwo wywalczył Kamil Żurawlew, który po 5 wygranych rajdach z rzędu już w Wiśle mógł cieszyć się z tytułu. Pod nieobecność Kamila w dwóch ostatnich rajdach o drugą pozycję zacięcie walczyli Janusz Boruta i Tommi Czubkinen. Lepszy w końcowym rozrachunku okazał się być Janusz, który wygrał z Tommim o…1 punkt!

W klasie „Maluch” nie zabrakło emocji do ostatniego rajdu. O zwycięstwo pojedynek stoczyli Paweł Kubicki i Mateusz Szkuta. Po przekroczeniu mety na „Cieszynce” z tytułu cieszył się Paweł, który w tym sezonie ukończył wszystkie rajdy na podium. Mateusz pomimo trzech zwycięstw musiał zadowolić się drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Rajewski.

Tak kończymy WRSMŚl 2016. Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w cyklu, mam nadzieję, że chociaż trochę poczuliście się jak realni kierowcy startujący w Mistrzostwach Śląska. Do zobaczenia w przyszłym roku! Dzięki 🙂

Wyniki WRSMŚl 2016

WALKOWSKI-Michal-3
20

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź