Drugi, liczący 7. rund sezon Virtual SuperOES za nami. Ostateczne rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas Great Final Rally składającego się z 9 prób o zróżnicowanej charakterystyce i zmiennej nawierzchni.

Po raz drugi z rzędu w rundzie VSO tryumfował Mateusz Przyszlakowski, do ostatnich metrów walczący z Kamilem Żurawlewem. Na mecie różnica między zawodnikami wyniosła poniżej 4 sekund. Niewiele więcej stracił 3. na mecie Dawid Chorobik (+9s). Przegrana w rajdzie nie mogła jednak popsuć humoru Kamilowi, który dzięki temu wynikowi przypieczętował swój tryumf w całych mistrzostwach. Przez cały sezon kierowca Rookie Rally Team zaliczył tylko jedną wpadkę. W pozostałych rajdach odniósł 3 zwycięstwa, 2 razy zajmował 2. miejsce, raz był trzeci. Tytuł wicemistrzowski dzięki bardzo równej i szybkiej jeździe (zwłaszcza w pierwszej części sezonu) zdobył Bartosz Kowalski, zaś II wicemistrzem mimo presji ze strony rywali został Dawid Chorobik.

W klasie VSO2 przez cały sezon obserwowaliśmy niesamowite pojedynki trójki zawodników, którzy w różnych konfiguracjach zajmowali wszystkie miejsca na podium w pierwszych 6 rundach sezonu. Przed ostatnim rajdem w walce o mistrzostwo pozostali Marcin Zmysłowski oraz Juan Marzoa. Damian Trzciński miał jeszcze matematyczne szanse na 2. miejsce w tabeli. Niestety, po raz kolejny rajdy zaserwowały nam szkołę życia i pokazały swoją nieprzewidywalność. Choć broniący sześciopunktowej przewagi Marcin kalkulował i unikał ryzyka , to na 2 oesy przed końcem ostatniego rajdu sezonu musiał rozstać się z marzeniami o tytule odpadając po awarii sprzętu. Wiedząc o pechu rywala sytuację wykorzystał Juan Marzoa dowożąc swoją Fabię S2000 na 2. miejscu w rajdzie co przypieczętowało zdobycie Mistrzostwa. Pechowiec Zmysłowski spadł na 2. miejsce w punktacji. Podium uzupełnił Damian Trzciński, który w ostatnim rajdzie sezonu w końcu odniósł swój pierwszy tryumf w klasie VSO2. Zwolnione przez Marcina miejsce na najniższym stopniu podium w 7. rundzie zajął natomiast Jakub Fiołek.

1-950x534Podczas gdy wyłoniony po 5. rundzie mistrz klasy VSO3 walczył o zwycięstwo w Rajdzie, wśród aut R2 toczyła się walka o wicemistrzostwo pomiędzy Danielem Zarychtą oraz Mariuszem Domanusem. Niestety dla kibiców zakończyła się ona już na 4. próbie gdy obaj zawodnicy wypadli z trasy. Przy tym specyficznym „remisie” Daniel obronił swoją przewagę i skończył sezon za plecami Mateusza. Rozgrzewała ich natomiast walka o zwycięstwo pomiędzy Janem Gorczycą oraz Sergiejem Iwanowem. Mimo świetnego początku Rosjanina, po 6. oesie Jan zadomowił się na prowadzeniu i nie oddał go już do mety. Najniższy stopień podium należał zaś do Victora Salaty.

O wicemistrzostwo walczyli także zawodnicy wśród A-grupowych aut z klasy VSO4. Decydujący dla losów rywalizacji pomiędzy Dariuszem Jankowskim oraz Arielem Łęckim był błąd tego drugiego i strata minuty na oesie Fernet Branca. Wiedząc o problemach rywala Dariusz spokojnie dojechał do mety na 3. pozycji. Twardo o zwycięstwo rywalizowali Aleksandr Romanenko i Emilian Wiśniewski. Tym razem to Rosjanin był górą pokonując rywala z Polski o nieco ponad 5 sekundy. Przypomnijmy, że tytuł  w VSO4 już 2 rundy wcześniej zapewnił sobie Jan Gorczyca. Wśród aut z napędem na tylną oś kolejnym zwycięstwem zdobycie tytułu przypieczętował Bartosz Walewski zostawiając w pokonanym polu Tomiego Czubkinena.

Dziękujemy wszystkim za kolejny rok wspólnej zabawy na rajdowych „kręciołkach” w Virtual SuperOES. Cieszymy się wysoką frekwencją i pozytywnymi komentarzami zawodników o tym jak wygląda nasz cykl. Do zobaczenia w sezonie 2017!

rbr_2363-950x534

 vsor1-03-950x534

VSO-4-950x534

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź