Zeszłotygodniowy Rajd Monte Carlo zorganizowany przez portal WR.pl uroczyście otworzył kolejny sezon wirtualnych rajdów. Zespół Rookie Rally Team postanowił umilić kierowcom niecierpliwe oczekiwanie na powrót cyklu VRC poprzez rozpoczęcie 3 już sezonu cyklu Virtual SuperOES! W tym roku VSO obudzi się ze snu zimowego dużo wcześniej, na pierwszą rundę nie będzie trzeba czekać do kwietnia. Inauguracja sezonu odbędzie się bowiem… jutro!

Przed startem zeszłego sezonu kilka zasad w VSO uległo zmianie. Czas pokazał, że były one udane i formuła cyklu sprawdziła się jeszcze lepiej niż w debiutanckim roku 2015. Dlatego w tegorocznym pucharze zmiany będą jedynie kosmetyczne. W dalszym ciągu ścigać będziemy się na superoesach o różnych nawierzchniach i w różnych warunkach atmosferycznych. Jako, że największym powodzeniem cieszyły się krótsze rajdy, w 2017 roku zostanie rozegrany jeden rajd więcej, a więc kalendarz będzie liczył 8 rund. Dzięki temu ogólna długość rajdów skróci się i powinna oscylować w okolicach 30 km.

Nadal dostęp do rajdów VSO będą mieli wszyscy kierowcy. Nie ma żądnych zapisów, czy ograniczeń. Nie będzie także enrolla. Z tego powodu numery startowe zostały przyznane na zasadzie listy priorytetowej. Nadane numery ma 25 najbardziej zasłużonych zawodników z zeszłego sezonu. Pozostali zawodnicy  mogą na swoje rajdówki nakleić dowolną liczbę większą od 25. Bez zmian pozostaje podział na 4 klasy, z dodatkową podklasą RWD.

Harmonogram pierwszej rundy pojawi się dziś w późniejszych godzinach 🙂

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź