Korsyka to kolejne miejsce, które będzie gościć najlepszych wirtualnych kierowców świata! 5. runda VRC to pierwsza w pełni asfaltowa impreza w tegorocznym kalendarzu. Na zawodników czeka niezliczona ilość zakrętów zawartych w 10 odcinkach specjalnych, które charakteryzuje spora liczba kilometrów! Będą to zatem próby wymagające od kierowców niesamowitego skupienia i koncentracji przez cały oes. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu, zatem czeka nas rajd przy pięknej wiosennej aurze.

Nowością, która pojawi się na Korsyce będzie cykl RGT Cup. Jest to puchar złożony z 8 eliminacji i właśnie pierwsza z nich odbędzie się na Wyspie Napoleona. Kibice będą mogli podziwiać w akcji rzadko spotykane na odcinkach specjalnych tylnonapędowe potwory takie jak Porsche 911 GT3 czy Lotus Exige. Niewątpliwie obecność tych samochodów podniesie atrakcyjność zawodów a dla kibiców będzie to świetna okazja by móc zobaczyć w akcji te niesamowite maszyny.

Przed Rajdem Korsyki zaostrzyła się sytuacja w punktacji generalnej cyklu VRC. Bowiem po 4 rundach lider Jurek Bogdanowicz ma zaledwie 1 punkt przewagi nad imponującym skutecznością (4 razy drugie miejsce) Tomaszem Wachem! Jednak czy decydujący bój o zwycięstwo rozegra się pomiędzy tymi kierowcami? Czy może do walki włączą się inni zawodnicy? Czy Killaz Motorsport kolejny raz zdominuje rywalizację zespołów? Mamy nadzieję, że emocji nie zabraknie a w końcowych wynikach różnice będą minimalne.

Przypominamy jednocześnie o zapisach do 5. rundy VRC, które trwają do jutra do godziny 22:00. Zapisać można się za pomocą funkcji enroll na pluginie rbr.cz. Czekamy także na Wasze zdjęcia i filmy z tras rajdów VRC, które możecie wysyłać na WR Sharing Center.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim kierowcom udanego rajdu, by każdy z Was pokonał przysłowiowe 10 000 zakrętów 🙂

Harmonogram

Zapisy do rajdu

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź