Pierwsza runda Wirtualnych Mistrzostw Śląska jest już historią. Rajd Zamkowy, który otworzył kolejny sezon WRSMŚl dostarczył wielu emocji zawodnikom jak i kibicom śledzącym rywalizacje na wirtualnych oesach.  Na starcie zawodów stanęło blisko 100 kierowców, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi rundami Mistrzostw.

Od pierwszego odcinka specjalnego trwała niesamowita walka pomiędzy Tomaszem Wachem a Piotrem Gazdą, którzy wymieniali się oesowymi zwycięstwami. W końcowym rozrachunku lepszy okazał się kierowca reprezentujący Automobilklub Polski – Tomek, który pokonał Piotrka o 1,26 sekundy! Na najniższym stopniu podium zmagania ukończył Damian Trzciński wyprzedzając na ostatnim oesie Maćka Foltę.

Niemniej emocji dostarczyła nam walka w klasie RC3, gdzie bój o końcowy tryumf toczyli Marcin Zmysłowski, Dawid Perużyński, Michał Walkowski i Wojciech Komorek. Rajd wygrał Marcin, który zdystansował rywali na blisko 10 sekund. Pecha miał natomiast Dawid, który rozbił swoją rajdówkę na ostatnim odcinku. Drugie miejsce powędrowało zatem do Wojciecha, który o nieco ponad sekundę pokonał Michała.

AW RC4 zwyciężył Kamil Żurawlew, który nie miał łatwego zadania, bowiem przez cały rajd był naciskany przez Janka Gorczycę. Kierowca AK-Sport musiał jednak zadowolić się drugą lokatą. Na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Stuchlik.

W nowo powstałej klasie Historic dzielił i rządził Mateusz Przyszlakowski, który znokautował rywali i pewnie zwyciężył w 1. rundzie WRSMŚl. Kolejne miejsca na podium zajęli Mateusz Szkuta oraz Maciej Zawisza, któremu do drugiego miejsca zabrakło niecałych 10 sekund.

Kierowcą, który najlepiej opanował Fiata 126p był Marek Kor, który z ogromną przewagą zwyciężył w  klasie Maluch. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Rajewska, natomiast na trzecim miejscu zameldował się Maciek Uss.

Tymczasem zapraszamy Was do udziału w 2. rundzie WRSMŚl – Rajdzie Ziemi Bocheńskiej! Liczymy na Wasze zdjęcia z tras rajdu. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora. Powodzenia!

WRSMŚL2017-r01s02

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź