Czwarta runda cyklu Virtual SuperOES odbyła się na dobrze znanych oesach ROC 2008, Sosnova oraz  Żerań FSO. Do rajdu przystąpiło 108 zawodników, metę ujrzało 97, lecz tylko 42 nie korzystało z systemu SupeRally. Jak widać, niewielki deszczyk, który zrosił oesy w czasie drugiej pętli pokrzyżował plany kilku kierowcom.Od pierwszych kilometrów stawce przewodził Tomasz Wach w Polo WRC, po pierwszej pętli wyprzedzając o blisko 10 sekund Macieja Foltę oraz Jurka Bogdanowicza, świetnie jadącego autem ze słabszej kategorii S2000. Obaj najgroźniejsi rywale Tomka polegli jednak na drugiej pętli, odpadając z rajdu. To ułatwiło liderowi klasyfikacji generalnej odniesienie upragnionego, pierwszego zwycięstwa w VSO. Na 2. pozycji na mecie zameldował się Michał Biały, zaś sensacyjne 3. miejsce zajął Damian Trzciński, który Peugeotem 207 S2000 skutecznie odparł ataki zespołowego kolegi Daniela Zarychty w DS3 WRC.

W klasie VSO2, wspomniany wyżej, Damian odniósł drugi tryumf z rzędu, pokonując o 20 sekund lidera tabeli Marcina Zmysłowskiego w bliźniaczym aucie. Podium w klasie, z dużą stratą uzupełnił Marcin Aniołek w niemal historycznym już Lancerze evo IX R4.

rbr_002-950x534Pasjonującą walkę obserwowano wśród aut z napędem na jedną oś, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo tempo dyktował duet Gorczyca-Sznajderski. Jednak obaj liderzy klasy ponieśli dotkliwe straty na przedostatnim oesie oddając fotel lidera Michu Tamborowi. Ten jednak nie wytrzymał presji i dał się wyprzedzić na ostatnim oesie Sergiejowi Iwanowowi oraz CzarnemuWRC. Rosjanin wygrał rajd różnicą zaledwie 2 sekund!

W VSO4 ze zwycięskiego szlaku nie zbacza Mateusz Przyszlakowski, który za kierownicą Escorta Coswortha nadal pozostaje niepokonany w swojej klasie. Dotychczasowy porządek na podium zaburzył nie widziany do tej pory w naszym cyklu Javier de Diego. Hiszpański zawodnik zajął w rajdzie świetne 2. miejsce. O najniższy stopień podium zacięty bój stoczyli Dariusz Jankowski oraz Mateusz Magdziarz. Minimalnie (2,25 sek.) lepszy okazał się być pierwszy z wymienionych.

Klasa aut z tylnym napędem została natomiast zdominowana przez Juana Marzoę, który za kierownicą Porsche o blisko minutę wyprzedził Bartosza Walewskiego w BMW M3. Podium tym razem uzupełnił Łukasz Buczek.

Klasyfikacje VSO po 4. rundzie
Wyniki rajdu

MarciniecVSO4-950x534

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź