Ponad 100 zawodników zawitało na mazurskie oesy by stoczyć zaciętą rywalizację o tryumf w 3. Rundzie Wirtualnego Szuter Cup’u – Rajdzie Kormoran! Poziom emocji i adrenaliny z pewnością podniosła informacja dotycząca cyklu WR Codrive Challenge, gdzie główną nagrodą dla zwycięzcy jest przejazd na prawym fotelu z Wojtkiem Chuchałą. Rajd Kormoran był bowiem pierwszą imprezą wchodzącą w skład WRCC.

Niekwestionowanym tryumfatorem rajdu został Kuba Masiarek, który w świetnym stylu powrócił do ściągania na wirtualnych oesach. Kuba zdeklasował konkurencję, bowiem drugi na mecie Tyler Buck stracił do zwycięzcy blisko 50 sekund. Trzeci finiszował Tomek Wach, który był upatrywany jako główny kandydat do wygrania rajdu. Jednak problemy na trasie sprawiły, że lider WSC musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Wyżej wymieniona trójka kierowców podróżowała samochodami zaliczanymi do grupy R5/S2000 a zatem identycznie jak w przypadku klasyfikacji generalnej wyglądało TOP3 w klasie R5/S2000.

screenshot-316-950x428Świetny występ w samochodzie grupy R4 zanotował Maciej Folta, który podobnie jak Kuba zdeklasował swoich rywali. Drugie miejsce zajął Mateusz Przyszlakowski, jednak strata do lidera oscylowała w granicach 1,5 minuty! Na trzecim miejscu zameldował się Marcin Zmysłowski.

Najszybszy w popularnych „ośkach” był Wojciech Buszkiewicz, który po wspaniałym pojedynku z Janem Gorczycą pokonał rywala o 20 sekund. Najniższy stopień podium przypadł w udziale kierowcy z FInalndii o nicku striimIT.

W klasię 4WD Historic znakomicie zaprezentował się Frank Bruhy. Niemiecki kierowca znany z organizacji międzynarodowego cyklu Classic Cup nie pozostawił rywalom pola do popisu. Z blisko 40-sekundową przewagą pokonał Rafała Majkę. Trzeci był Dariusz Jankowski, który stracił niecałe 2 minuty do tryumfatora klasy.

Również klasa 2WD Historic doczekała się dominatora. Tam najszybszy okazał się Alexander Drive, który w pokonanym polu zostawił Józefa Mydliara i Mikołaja Kowalskiego.

Kolejnym przystankiem Wirtualnego Szuter Cup’u będzie Rajd Suwalski. Mistrzostwa WSC wkraczając w decydującą fazę. Do zakończenia zmagań pozostały dwa rajdy a walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i poszczególnych klasach jest wciąż otwarta i bardzo zacięta. Kto okaże się najszybszy na Suwalszczyźnie? Przekonamy się za niecały miesiąc! Do zobaczenia 🙂

k4-950x536 WSC_3_1-950x534