Po emocjonującym Rally di Roma Capitale przyszedł czas na Rajd Katalonii, 16 rundę cyklu VRC. Przez kilka dni to ciepłe, piękne, typowo turystyczne miejsce zmieni się w stolicę rajdów samochodowych. Synoptycy nie przewidują opadów, piękna i słoneczna pogoda umożliwi kierowcom wykrzesanie ze swoich aut maksimum.  Nieubłaganie zbliża się koniec cyklu VRC, a w większości klas wynik nie jest jeszcze rozstrzygnięty, czekają nas ogromne emocje.

Warto dodać, że jest to drugi po imprezie na Cyprze rajd w VRC, który rozgrywany jest jednocześnie na dwóch nawierzchniach, szutrowej i asfaltowej. Czeka nas 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 132km, w czym dwa przejazdy odcinka Terra Alta 1, który ma aż 20 kilometrów długości po wymienionych wcześniej nawierzchniach.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Jurek Bogdanowicz, tuż nad Tomkiem Wachem. Można byłoby powiedzieć, że Jurek ma bezpieczną przewagę, ale trzeba pamiętać, że najgorszy wynik drugiej części sezonu będzie odliczany, więc walka jest bardzo stykowa, natomiast Tomek nie ma już zbyt dużego marginesu błędu, jeśli chce myśleć o wygraniu cyklu. W VRC2 walka również jest zacięta, trzech kierowców z różnych krajów stoczy bój o tryumf w Katalonii. Marek Peter, Tyler Buck czy Daniel Frajda? Kto zwycięży? W VRC3 na placu boju pozostało dwóch pretendentów do końcowego tytułu – Mateusz Przyszlakowski i Ryszard Czechowicz. Kto z nich zapisze na swoje konto zwycięstwo w 16. rundzie VRC? A może wygra ktoś spoza tej dwójki? W klasie VRC4 główne tytuły są już rozdane, jednak walka o najniższy stopień podium zapowiada się iście interesująco. Mistrzostwo w Hiszpanii może zapewnić sobie Juan Marzoa w klasie VRGT. Z pewnością byłoby to wspaniałe przeżycie przypieczętować tytuł na własnej ziemi.  Po zdobyciu Mistrzostwa w klasyfikacji zespołowej ekipa Killaz Motorsport z pewnością nie złoży broni i będzie chciała potwierdzić swoją dominację także w Hiszpanii.

Przed nami rajd pełen wielu interesujących pojedynków i niesamowitych zwrotów akcji! Kto poradzi sobie najlepiej na zmiennej nawierzchni? Śledźcie tę imprezę 😊 Powodzenia!

PS. Po błędach niezależnych od nas, musieliśmy założyć nowy rajd oznaczony dopiskiem !!FIX!!.

Link do rajdu

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź