4. Rundą tegorocznego cyklu Wirtualny Szuter Cup był Rajd Suwalski. Na zawodników czekało 6 odcinków specjalnych ułożonych w konfiguracji 2 oesy przejeżdżane trzykrotnie. Zawody rozpoczęły się przy pięknej pogodzie, jednak w miarę upływu rajdu nad Suwalszczyznę nadciągnęły chmury, które przyniosły opady deszczu. Kto poradził sobie najlepiej w tych zmiennych warunkach?

Zwycięzcą rajdu został Tomasz Wach, z którym walkę próbowali nawiązać zagraniczni kierowcy. Drugi na mecie zameldował się Amerykanin Tyler Buck, który o włos pokonał przedstawiciela Czeskiej Republiki Jiri Kramera. Różnica na mecie jaka dzieliła obu Panów wyniosła…1 sekundę! Naturalnie identycznie wyglądało podium w klasie R5/S2000, bowiem czołowa trójka podróżowała samochodami z tejże klasy.

Sporej dawki emocji dostarczyli nam zawodnicy startujący w klasie R4/N4. Od samego początku rajd nie ułożył się po myśli lidera klasy – Macieja Folty. Kierowca Lancera popełnił kilka błędów i łudził się, że uda się ukończyć ten rajd na podium. Problemy Maćka skrzętnie wykorzystał Marcin Zmysłowski, który okazał się być najszybszy w klasie R4/N4. Niestety błędów nie ustrzegł się również główny konkurent Maćka w walce o końcowy tryumf w cyklu – Mateusz Przyszlakowski. Kierowca Subaru nie wykorzystał szansy odrobienia straty w klasyfikacji końcowej Mistrzostw i musiał zadowolić się dopiero 4. pozycją, przegrywając podium z Sashą Kevlyuk. W finalnych rozstrzygnięciach drugie miejsce przypadło Folcie.
rbr_372W klasie RC4 rajd zdominował Jakub Masiarek, który wypracował sobie aż 3 minuty przewagi nad przedstawicielem Japonii – SE2ESE. Czołową trójkę uzupełnił Mihail Prokopyuk. Sporo działo się także w klasie 4WD Historic, gdzie najszybciej trasę rajdu pokonał Daniel Zarychta, który w świetnym stylu powrócił do walki o Mistrzostwo. Za plecami Daniela z nieznaczną stratą zawody ukończył Dariusz Jankowski, trzeci był natomiast CzarnyWRC. Niezbyt dużym powodzeniem cieszyła się klasa 2WD Historic, bowiem na mecie jako jedyny zameldował się Jozef Mydliar.

Zwycięstwo Tomasza Wacha zapewniło kierowcy Automobilklubu Polskiego zdobycie Mistrzostwa zarówno w klasyfikacji generalnej cyklu jak i w klasie R5/S2000.  Przed nami ostatnia runda WSC 2017 – Rajd Pogranicza, który rozpocznie się 14.11. Tam wyłonieni zostaną pozostali Mistrzowie tegorocznego Wirtualnego Szuter Cup’u.