Czas na długo wyczekiwany przez wielu kierowców i kibiców rajd w kalendarzu VRC. Rajd cieszący się ogromną popularnością, mający wspaniałe rajdowe tradycje i wspomnienia sprzed lat, to tu najczęściej poznawaliśmy Mistrzów Świata… Rajd Wielkiej Brytanii, bo o nim mowa, przywita zawodników startujących w cyklu VRC iście brytyjską pogodą. Błoto, mgła, opady deszczu ale także słońce przebijające się przez chmury będą towarzyszyć nam podczas rywalizacji w przedostatniej rundzie Mistrzostw.

Organizatorzy przygotowali 21 odcinków specjalnych, w tym 3 oesy odbędą się w nocy przy blasku dodatkowych świateł zamontowanych na rajdówkach. Oprócz pogody, kluczowym elementem na drodze do zwycięstwa w tejże imprezie, będzie umiejętność dbania o opony w naszych samochodach. Szczególnie w czasie drugie dnia będzie to niezwykle istotny aspekt, bowiem kierowcy będą mieli do pokonania aż 7 odcinków specjalnych bez możliwości wymiany opon! Ciekawie zapowiada się także ostatni dzień zmagań, bowiem synoptycy zapowiadają poprawę pogody a więc kierowcy będą musieli sobie radzić z szybko przesychającą droga. Trudnością jest tutaj fakt, iż ogumienie wybrane podczas porannego serwisu musi wystarczyć na cały dzień walki.

Można przypuszczać, że ton rywalizacji nadadzą od samego początku najlepsi zawodnicy obecnego sezonu – Tomasz Wach i Jurek Bogdanowicz. To właśnie między tymi Panami rozegra się ostateczna batalia o tryumf w klasyfikacji generalnej Virtual Rally Championship! Jednak oczy kibiców będą zwrócone także na walkę w pozostałych klasach. Szczególnie emocjonująco zapowiadają się pojedynki w klasach VRC2, VRC3 gdzie losy tytułu są nadal otwarte.

By uświetnić rywalizację na wirtualnych oesach przygotowaliśmy modyfikację tekstur, dedykowaną wprost dla tego rajdu. Zachęcamy do pobrania MODa, który nie tylko urozmaici rajd ale także upiększy zdjęcia prosto z brytyjskich oesów.

Aktualnie na liście zgłoszeń widnieje 250 kierowców z całego świata! Jeśli ktoś zapomniał zapisać się do rajdu, ma ku temu ostatnią szanse, bowiem lista zostanie zamknięta o 23:00!

Przed nami świetne widowisko, które być może wyłoni nam kolejnych Mistrzów! Powodzenia!

Zapisy do rajdu

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź