Jagiełło zwycięża w Cieszynie. Znamy Mistrzów WRSMŚl 2017!

Tradycyjnie już sezon Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Sląska zakończył Rajd Cieszyńska Barbórka. Impreza mająca świetną rajdową tradycję, ciesząca się sporym zainteresowaniem ze strony zawodników i kibiców, przyciągnęła na start ponad 100 kierowców z każdego zakątka Polski. W tym roku pogoda dopisała i mimo późnego terminu rozegrania rajdu, w czasie zmagań za chmur przebijało się słońce a droga w 90% trasy była sucha. Zobaczmy jak poradzili sobie najlepsi kierowcy startujący w zamykającej sezon „Cieszynce”! (więcej…)

Jagiełło wygrywa Rajd Śląska. Wach z tytułem!

Przedostatnią runda Wirtualnych Mistrzostw Śląska był Rajd Śląska. Jest to nowość na rajdowej mapie Polski, ale można by rzec, że nowość tylko z nazwy, bowiem odcinki wykorzystywane w tej imprezie były w przeszłości częścią Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, Wisły czy Cieszyńskiej Barbórki.  Na zawodników czekało 7 oesów. Wstęp do rywalizacji stanowił miejski odcinek specjalny na ulicach Mikołowa rozgrywany po zmroku. Następnie na kierowców czekały 3 próby przejeżdżane dwukrotnie. Niestety z powodu niedostatecznego zabezpieczenia oesu Suszec, jego pierwsza próba została odwołana. Zapraszam na podsumowanie przebiegu rywalizacji w Rajdzie Śląska! (więcej…)

Gazda zwycięża w arcytrudnym Rajdzie Wisły!

W ubiegłym tygodniu zakończyła się 3. Runda Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Rajd Wisły stanowił niejako półmetek rywalizacji w cyklu WRSMŚl. Niestety kierowców przywitała bardzo nieprzyjemna aura, która towarzyszyła nam przez czas trwania całej imprezy. Intensywne opady deszczu w połączeniu ze sporą mgłą skutecznie ograniczały widoczność zawodnikom a także kibicom, którzy z trudem dostrzegali samochody rajdowe na odcinkach specjalnych. Spoglądając na końcowe wyniki rajdu, jasno można stwierdzić iż warunki pogodowe miały decydujący wpływ na osiągnięte rezultaty. Kierowcy pokonali 2 odcinki specjalne pokonywane trzykrotnie. Zobaczmy jak przebiegała walka na przestrzeni trwania tego rajdowego klasyka. (więcej…)

Jagiełło tryumfuje w Bochni!

Zakończyła się 2. runda WRSMŚl – Rajd Ziemi Bocheńskiej. Na pięknie położonych odcinkach specjalnych najlepszymi czasami popisał się Marek Jagiełło, który z przewagą 18 sekund pewnie zwyciężył w zawodach. Na drugim stopniu podium uplasował się tryumfator Rajdu Zamkowego – Tomasz Wach. Sensacyjne trzecie miejsce wywalczył Mateusz Przyszlakowski za sterami Opla Kadetta. Co ciekawe wyżej wymieniona trójka dysponowała samochodami napędzanymi na przednią oś, zostawiając sporo w tyle auta z napędem 4×4. (więcej…)

Wach pierwszym liderem WRSMŚl 2017!

Pierwsza runda Wirtualnych Mistrzostw Śląska jest już historią. Rajd Zamkowy, który otworzył kolejny sezon WRSMŚl dostarczył wielu emocji zawodnikom jak i kibicom śledzącym rywalizacje na wirtualnych oesach.  Na starcie zawodów stanęło blisko 100 kierowców, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi rundami Mistrzostw. (więcej…)

Rusza nowy sezon WRSMŚl 2017!

Już jutro rusza kolejna odsłona cyklu, który w ubiegłym roku zyskał sporą popularność. Mowa oczywiście o Mistrzostwach Śląska, które zainauguruje Rajd Zamkowy. Tegoroczny kalendarz składa się z 5 eliminacji i jest oparty na realnym odpowiedniku RSMŚl. Zmagania rozpocznie wcześniej wspomniany Rajd Zamkowy, a całośc zakończy Rajd Cieszyńska Barbórka. W międzyczasie kierowcy odwiedzą Bochnię, Wisłę i nową „starą” imprezę w tegorocznym kalendarzu – Rajd Śląska. (więcej…)

Zwycięstwo Chraściny w Cieszynie. Kocik mistrzem!

Cieszyńska Barbórka była już niestety ostatnim rajdem zaliczanym do tegorocznego cyklu WRSMŚl. Był to także rajd decydujący o losach tytułu Wirtualnego Mistrza Śląska. Jak przebiegała rywalizacja na oesach zlokalizowanych na cieszyńskiej ziemi?

Niekwestionowanym zwycięzcą „Cieszynki” został Mariusz Chraścina, który stoczył wspaniały pojedynek z Tomaszem Wachem. Różnica na mecie pomiędzy tymi zawodnikami wyniosła zaledwie 4 sekundy! Jako trzeci linię mety przeciął Adam Kocik, przypieczętowując tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej cyklu! Z rajdem przedwcześnie pożegnali się główni kandydaci do końcowego tryumfu,  – Mateusz Przyszlakowski i Damian Trzciński. To zdecydowanie ułatwiło sprawę Adamowi, który mógł spokojnie dojechać do mety. (więcej…)

Cieszyńska Barbórka rozstrzygnie WRSMŚl 2016

Już we wtorek startuje ostatnia runda Wirtualnych Samochodowych Mistrzostw Śląska! Będzie to najważniejsza impreza w tegorocznym cyklu, ponieważ tuż po jej zakończeniu poznamy Wirtualnego Mistrza Śląska 2016.

Po uroczystej ceremonii startu na rynku w Cieszynie zawodnicy wyruszą na trasy popularnej „Cieszynki”, by pokonać aż trzykrotnie zarówno oes Lipowiec jak i Nierodzim. Swoje trzy grosze do rywalizacji o tytuł WRSMŚl dorzuci pogoda, bowiem na czas rajdu synoptycy przewidują wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Jednak czy taka sytuacja utrzyma się przez cały rajd? (więcej…)

Kocik wygrywa w Opolu. Walkowski z tytułem!

Dobiegła końca 6. Runda Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Rajd Opolski dał nam kilka odpowiedzi na pytania dotyczące końcowych rozstrzygnięć w klasyfikacjach WRSMŚl. Najpierw jednak prześledźmy zmagania na rajdowych trasach w Opolu.

Rajd padł łupem Adama Kocika, który pewnie pokonał Mateusza Przyszlakowskiego. Na mecie różnica czasowa dzieląca zawodników RRT wyniosła 15 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Gorczyca, który Hondą Civic R3 zostawił w pokonanym polu wiele aut czteronapędowych z grupy N. (więcej…)